Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie: Rusza przetarg na projekt S74

Leonard Dolecki 29.06.2018

Świętokrzyskie: Rusza przetarg na projekt S74
fot. GDDKiA
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie drogi ekspresowej S74 Sulejów – Przełom/Mniów na odcinku granica woj. łódzkiego i świętokrzyskiego – Przełom/Mniów.
Na mocy decyzji środowiskowej wydanej w 2015 roku wybrany został jeden z pięciu proponowanych wariantów przebiegu trasy ujętych w opracowanym raporcie oddziaływania inwestycji na środowisko.

Inwestycja jest na etapie przygotowania. Ogłoszony przetarg dotyczy opracowania koncepcji programowej dla tego odcinka S74. Odcinek drogi ekspresowej od granicy województw świętokrzyskiego i łódzkiego do Mniowa o długości około 27,5 km biec będzie w przewarzającej części po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 74 z uwzględnieniem korekt niektórych łuków poziomych.

Wyświetl większą mapę

Jedynie przed Smykowem nowa droga ekspresowa ma odbić na południowy zachód, aby utworzyć obejście tej miejscowości i wrócić na ślad istniejącej drogi krajowej nr 74 w miejscowości Salata.

W ramach inwestycji zaplanowano trzy bezkolizyjne węzły drogowe w Rudzie Malenieckiej (skrzyżowanie z drogą krajową nr 42), Radoszycach (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728) i Smykowie (skrzyżowanie z drogą powiatową) oraz trzy miejsca obsługi podróżnych w miejscowościach Koliszowy, Jacentów i Lisie Jamy. Zaplanowano budowę około trzydziestu obiektów mostowych, w tym wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt.

Na oferty zamawiający czeka do 8 sierpnia br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie kryteria jak: cena (60%), termin realizacji (20%) oraz doświadczenie personelu (20%). Według planów zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 600 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony