Partner serwisu

Świętokrzyskie. Ruszają prace na moście w Samborcu

ep. 11.06.2021

Świętokrzyskie. Ruszają prace na moście w Samborcu
fot. Google Maps
Kierowcy mogą już odczuwać skutki inwestycji realizowanej w ciągu DK-79 w województwie świętokrzyskim. Rusza budowa mostu w Samborcu.
Inwestycja będzie realizowana pod ruchem i właśnie wprowadzono pierwsze zmiany dla kierowców.

W miejscu istniejącego obiektu powstanie nowy most. Rozbiórka starego, a następnie budowa nowego obiektu ma być prowadzona przy połówkowym zajęciu jezdni. Kierowcy będą jeździć wahadłowo, a czasowa organizacja będzie wspomagana sygnalizacją świetlną, a w razie potrzeby ręcznie. Taka sytuacja potrwa do listopada.

Nowy most przez rzekę Gorzyczankę powstaje na odcinku DK-79 między Sandomierzem i Łoniowem. Będzie miał blisko 17 metrów długości i około 12 metrów szerokości. Sama jezdnia ma 7 m i jest wyposażona w opaski bitumiczne. Dodatkowo po obu stronach przewidziano chodniki.

Most ma jedno przęsło i będzie posadowiony na palach wielkośrednicowych.

W pierwszej kolejności rozebrana zostanie połowa istniejącego obiektu, a w jej miejsce powstanie połowa nowego mostu. Następnie ten sam zakres prac zostanie wykonany dla drugiej połowy mostu.

Koszt inwestycji to około 3,2 mln złotych, a wykonawcą inwestycji na zlecenie GDDKiA jest konsorcjum z liderem Dromosttor Polska.

Kielecka GDDKiA w tym roku planuje także podobne inwestycje w Rudce w ciągu drogi krajowej nr 9 i w Polanowie w ciągu DK-79. Wyremontowany ma być także obiekt w Brodach Iłżeckich w ciągu DK-9. Niedawno ruszyła także realizacja mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony