Partner serwisu

Świętokrzyskie: Ruszają prace na moście w Stykowie

Leonard Dolecki 26.08.2015

Świętokrzyskie: Ruszają prace na moście w Stykowie
fot. GDDKiA
Prace na moście w Stykowie, leżącym w ciągu DK-42 ruszają od środy, 26 sierpnia. Mają one potrwać do grudnia br. Tegoroczne remonty mostów leżących w obrębie dróg krajowych w województwie świętokrzyskim będą kosztować ok 3 mln zł.
W grudniu będzie odnowiony obiekt

Remont mostu w Stykowie wykona firma Jawal. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 876,568 tys. zł. Firma zobowiązana jest do wykonania zadania w ciągu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy co oznacza, że odnowionym mostem pojedziemy w grudniu.

Prace na moście będą wykonywane bez całkowitego zamykania obiektu, jednak ruch na tym odcinku będzie utrudniony. W czasie frezowania i układania nowej nawierzchni na moście oraz na dojazdach do niego, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Świętokrzyskie remontuje mosty w 2015

W tym roku prace remontowe zostaną przeprowadzone łącznie na sześciu mostach w obrębie dróg krajowych w województwie świętokrzyskim. Na poprawę tych obiektów GDDKiA wyda ponad 3,1 mln zł.

Poza mostem w Stykowie odnowione zostaną również most na rzece Szewniance w Ostrowcu Świętokrzyskim (DK-9), most w Woli Morawickiej (DK-73), przeprawa na rzece Rzosce w Wełninie (Dk-79) i dwa obiekty mostowe na rzece Nidzie w Motkowicach (DK-78).

Roboty na wymienionych wyżej obiektach obejmują remont nawierzchni, izolacji, a także naprawy w obrębie ustroju nośnego i podpór. Na wszystkich remontowanych mostach wprowadzany będzie ruch wahadłowy. W tym momencie taka sytuacja jest na przeprawach w Wełninie i Ostrowcu Świętokrzyskim, a od dziś, 26 sierpnia, również w Stykowie.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony