Partner serwisu

Świętokrzyskie: Umowa na budowę obwodnicy Kazimierzy Wielkiej podpisana

Leonard Dolecki 19.07.2017

Świętokrzyskie: Umowa na budowę obwodnicy Kazimierzy Wielkiej podpisana
fot. ZDW
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą obwodnicy Kazimierzy Wielkiej. Budowa trasy w ciągu drogi wojewódzkiej 768 będzie kosztowała ok. 38 mln zł. Zadanie zostało powierzone konsorcjum firm Trakt i Fart. Nową drogą mamy pojechać w 2020 roku.
Dwa obejścia

Inwestycja przewiduje budowę obejścia Kazimierzy po stronie północno wschodniej oraz fragmentu obejścia po stronie zachodniej. Pierwsza z tras będzie liczyła ok. 3 km długości. Droga ta wystartuje od ronda, na wjeździe od strony Skalbmierza i Cudzynowic. Dalej, pobiegnie po nowym śladzie przecinając DW-776. Na skrzyżowaniu tras powstanie rondo. Dalej włączy się w istniejący przebieg DW-768 na ul. Koszyckiej. Z kolei druga droga będzie liczyła 1,4 km. Zostanie ona wybudowana od ul. Koszyckiej, do skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Tadeusza Kościuszki.

Wyświetl większą mapę

Wykonawca będzie zobowiązany do budowy trasy o klasie drogi głównej. Jezdnia będzie miała szerokość 7 metrów i będzie posiadać opaski bitumiczne oraz drogi serwisowe.

Inwestycja za prawie 40 mln zł

Zadanie, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, zostało powierzone konsorcjum firm Trakt i Fart. Propozycja tego oferenta była najtańsza spośród pięciu, które zostały złożone w przetargu. Opiewa ona na kwotę 37,783 mln zł. Dodatkowo, roboty zostaną objęte okresem gwarancji o długości 60 miesięcy. Inwestorem jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Budowę, finansowaną z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Ważna droga

Budowa drogi obwodowej ma bardzo duże znaczenie dla Kazimierzy. Pierwszym aspektem jest wyprowadzenie tranzytu z miasta. Jednak włodarze miasta widzą więcej możliwości. – Budowa obwodnicy będzie też miała pozytywny wpływ, jeśli chodzi o nasze starania o status gminy uzdrowiskowej. Starania są związane ze złożami wód termalno-siarczkowych, jakie znajdują się na naszym terenie – mówił wiceburmistrz Kazimierzy Łukasz Maderak.

Cała droga wojewódzka nr 768 zaczyna się w miejscowości Jędrzejów, leżącej niedaleko Kielc, i prowadzi na południe do województwa małopolskiego, na końcu łącząc się z autostradą A4.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony