Partnerzy serwisu:

Świnoujście dłużej poczeka na modernizacje ulic. Brakuje wykonawców

ep. 19.11.2018

Świnoujście dłużej poczeka na modernizacje ulic. Brakuje wykonawców
fot. Google Streeet View
Ze względu na brak ofert od wykonawców, miasto Świnoujście musi odłożyć w czasie modernizacje trzech ulic. Plan zakładał, że poprawią się one jeszcze w tym roku.
Chodzi o ulice Trentowskiego, Kasprowicza i Roosevelta. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 14 listopada, ale do tego czasu nie wpłynęła żadna oferta – poinformował Urząd Miasta w Świnoujściu.

Taki stan rzeczy oznacza konieczność zmiany planów miejskich inwestycyjnych. Modernizacja ulic miała ruszyć jeszcze w tym roku, ale już wiadomo, że nie będzie to możliwe.

Jak podaje magistrat, do przebudowy miały pójść ulice o długości od 185 do 255 m, przy czym najmniejszy zakres prac przewidziano na Roosevelta, gdzie remont miał być wykonany w trzy miesiące. Na dwóch pozostałych ulicach oprócz budowy nawierzchni ma być także wybudowana kanalizacja, więc czas na roboty miał wynieść siedem miesięcy.

Wykonawcy, w ramach przetargu mogli zadeklarować chęć wykonania wszystkich trzech zadań, lub też tylko wybranego przedsięwzięcia, mimo to nie było chętnych. Trzeba dodać, że Świnoujście nie jest jedynym miastem, które spotyka się z problemem braku wykonawców drogowych. Brak ofert lub propozycje cenowe znacznie przekraczające kosztorys to obecnie jeden z większych problemów z jakimi mierzą się inwestorzy samorządowi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony