Partner serwisu

Świnoujście. Głowica tarczy drążącej już rozebrana

ep. 10.11.2021

Świnoujście. Głowica tarczy drążącej już rozebrana
fot. UM Świnoujście
Cały czas trwa demontaż tarczy, która drążyła tunel w Świnoujściu. Jak podał inwestor, w ubiegłym tygodniu rozebrano m.in. głowicę urabiającą maszyny TBM. Wykonawca cały czas ma sporo pracy związanej z kolejnymi etapami budowy tunelu.
Drążenie tunelu to najbardziej spektakularna część pracy związana z tego obiektami podziemnymi. W przypadku Świnoujścia, ten etap trwał ok. 6 miesięcy i zakończył się we wrześniu. Wkrótce potem rozpoczęła się rozbiórka tarczy. W ubiegłym tygodniu rozebrano głowicę urabiającą. Zdemontowane elementy są na bieżąco przewożone na wcześniej przygotowane place składowe.

W tunelu kontynuowane są pozostałe prace. Na wyspie Wolin na odcinku od pierwszego do szesnastego segmentu trwają prace wykończeniowe konstrukcji rampy. Demontowana jest też ściana szczelinowa zamykająca komorę odbiorczą od strony rampy – poinformował inwestor.

Po drugiej stronie, na wyspie Uznam, w komorze startowej uszczelniane są ściany szczelinowe, ponadto uszczelniana jest konstrukcja w rejonie rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową.
W wydrążonej części tunelu trwają prace przy stalowych konstrukcjach wzmacniających obudowę tunelu.

Wykonawca przygotowywuje też drugą maszynę, która będzie potrzebna do realizacji konstrukcji wewnętrznych w tunelu.

Pracy nie zakończył zakład prefabrykacji. Obecnie powstaje tam zbrojenie dla prefabrykatów oraz prefabrykaty potrzebne do konstrukcji wewnętrznych w tunelu.

Cały czas na obu wyspach prowadzone są roboty drogowe i humusowanie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony