Partnerzy serwisu:

Świnoujście ma dotację na drogi do portu. Aż 122 mln zł

Redakcja/inf. pras. 28.11.2019

Świnoujście ma dotację na drogi do portu. Aż 122 mln zł
Fot. Google Maps
Miasto Świnoujście otrzymało dotację na nowe drogi do portu po stronie Wolina. Mowa o kwocie blisko 122 mln zł. Wyższą kwotę miasto dostało tylko na budowę tunelu pod Świną.
Z informacji przekazanych w komunikacie wynika, że Centrum Unijnych Projektów Transportowych pozytywnie zakończyło weryfikację wniosku o dofinansowanie dla projektu „Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu -etap I". – Otwiera to drogę do podpisania umowy o dofinansowanie, obecnie przygotowywane są umowa i niezbędne załączniki. Spodziewamy się, że umowa będzie podpisywana na przełomie 2019/2020 – informuje Anna Prejzner, kierująca Wydziałem Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta.

Dofinansowanie będzie pochodziło z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Projekt ma być realizowany w latach 2020 – 2022. Całkowita wartość inwestycji to 143,1 mln złotych, w tym wartość dofinansowania w kwocie 121,7 mln złotych.

Jak podano, w październiku wybrane zostały firmy, które zaprojektują poszczególne odcinki dróg. Łącznie powstać ma ok. 13 km ulic.

Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Barlickiego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Wolińską i Dworcową, budowę nowego odcinka drogi łączącej ulicę Barlickiego z drogą krajową nr 3, przebudowę ul. Ludzi Morza pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Barlickiego i nowo projektowaną drogą (tzw. obwodnicą Bazy Las).

Planowana jest także przebudowa odcinka ul. Ku Morzu pomiędzy wjazdem na falochron wschodni i latarnią morską wraz z budową parkingu buforowego dla pojazdów oczekujących na wjazd do portu, budowa tzw. obwodnicy Bazy Las pomiędzy drogą krajową nr 3 i ul. Ludzi Morza oraz budowa przedłużenia ulicy Ludzi Morza (zastępujące ulicę Mostową) pomiędzy skrzyżowaniem z tzw. obwodnicą Bazy Las i drogą krajową nr 93 (ul. Pomorską). Miasto przebuduje także ulicę Fińską od wyjazdu z Terminalu Promowego do planowanego ronda stanowiącego połączenie z planowaną drogą ekspresową S3 i wjazdem do przeprawy tunelowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony