Partnerzy serwisu:

Świnoujście ponawia przetarg na obwodnicę wschodnią

ep. 18.10.2019

Świnoujście ponawia przetarg na obwodnicę wschodnią
Fot. Google Maps
Ruszył nowy przetarg na budowę obwodnicy wschodniej Świnoujścia. Droga ma połączyć tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93.
W ramach zadania do wybudowania są nowe odcinki drogi wraz ze skrzyżowaniami z ulicami bocznymi. Trzeba także przebudować nawierzchnię istniejących odcinków dróg wraz ze skrzyżowaniami z ulicami bocznymi. Powstać mają zatoki autobusowe i postojowe oraz parkingi przyległe do drogi – przy Komendzie Portu Wojennego i przy skrzyżowaniu z istniejącym przebiegiem ulicy Steyera.

Wykonawca będzie zobowiązany także m.in. do przebudowy istniejących o budowy nowych ciągów pieszych, budowy nowej drogi rowerowej.


https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_foot&route=53.8967%2C14.2364%3B53.9055%2C14.2456#map=15/53.8984/14.2463

Planowana obwodnica o długości ok. 1,3 km ma połączyć ulicę Karsiborską (okolice powstającej przeprawy pod Świną) z ul. Daszyńskiego, odciążając w ten sposób centrum miasta od ruchu kołowego.

Częścią zamówienia będą także roboty do wykonania na rzecz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Chodzi m.in. o przebudowę i budowę sieci wodociągowej i przebudowę kolektorów sanitarnych.

Zadanie ma być wykonane w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy.

O wyborze wykonawcy zdecyduje w 80 proc. cena a w 20 proc. doświadczenie dodatkowego kierownika robót drogowych.

Miasto już raz próbowało znaleźć wykonawcę dla tego zadania. Oferty otwarte w styczniu 2019 roku nie zmieściły się jednak w zaplanowanym budżecie. Spośród pięciu złożonych ofert najtańsza była warta 24,1 mln zł podczas gdy zamawiający dysponował sumą niespełna 25 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony