Partnerzy serwisu:

Świnoujście: Trwa remont pomostu przeprawy promowej

Kasper Fiszer 30.05.2019

Świnoujście: Trwa remont pomostu przeprawy promowej
Prom w Świnoujściufot. Andrzej Łuczak, woochuck@onet.eu, lic. CC BY 3.0
Jeszcze przez około tydzień potrwają prace remontowe na jednym ze stanowisk przeprawy promowej Warszów w Świnoujściu. Skala utrudnień dla podróżujących jest stosunkowo niewielka, bo nie został zmieniony podstawowy rozkład rejsów. Prace zlecone przez Żeglugę Świnoujską wykonuje Port-Rem.
Jak poinformowali nas czytelnicy, trwają pewne prace remontowe na nadbrzeżach świnoujskiej przeprawy promowej Warszów. Powodują one pewne niewielkie komplikacje w funkcjonowaniu połączenia „Bielik”. To jedna z dwóch miejskich linii promowych. Łączy ona brzegi Świny, zapewniając połączenie pomiędzy leżącą na wyspie Wolin dzielnicą Warszów a śródmieściem na wyspie Uznam.

Prace finansowane z budżetu ŻŚ

– Na przeprawie miejskiej „Warszów” dokonywany jest remont pomostu na stanowisku nr 2. Wykonawcą remontu jest firma Port-Rem – potwierdza Izabela Tamaka z sekretariatu Żeglugi Świnoujskiej. Prace rozpoczęły się 6 maja i zgodnie z kontraktem z wykonawcą mają zakończyć się 5 czerwca. Jak wskazuje lokalny portal eswinoujscie.pl, remont ma charakter planowy i jest związany z istniejącymi przed jego rozpoczęciem uszkodzeniami elementów metalowych na przystani promowej.

Choć na przystani po stronie Warszowa czynne jest tylko jedno z dwóch stanowisk, prace nie wpłynęły na planowy rozkład kursowania promu. Wciąż pływa on więc przez całą dobę – w nocy co 40 minut, w dzień – co 20. Jak powiedziała nam przedstawicielka miejskiego armatora, środki na sfinansowanie remontu pochodzą z budżetu Żeglugi Świnoujskiej. Prace nie są więc dofinansowane ze źródeł zewnętrznych.

Promy komunikacyjnym kręgosłupem rozłożonego na wyspach miasta

Na system obsługi promowej Świnoujścia składają się dwie przeprawy: położona bliżej śródmieścia pieszo-samochodowa „Warszów” (obsługiwana przez promy o nazwie Bielik) i odleglejsza, wyłącznie samochodowa „Centrum” (pływają tam jednostki typu Karsibór). Pierwsza z nich pozwala na przedostanie się m.in. na dworzec kolejowy, który znajduje się tuż przy terminalu promowym.

Można na nią jednak wjechać wyłącznie samochodem na świnoujskich tablicach rejestracyjnych (chyba że jego kierowca może wylegitymować się wydawanym przez miasto identyfikatorem). Wyjątkiem są godziny 22:00 – 4:00, kiedy przeprawa ma charakter ogólnodostępny. Przez całą dobę bez ograniczeń korzystać można natomiast z promów „Karsibór”.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony