Partnerzy serwisu:

Sytuacja powodziowa: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

inf. pras. 23.05.2019

Sytuacja powodziowa: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne
fot. fot. Pixabay/Schwoaze
– Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała GDDKiA podczas dzisiejszego posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się w Ministerstwie Infrastruktury. W spotkaniu, któremu przewodniczył minister Rafał Weber, wzięli udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Tematem była sytuacja na drogach krajowych oraz na szlakach kolejowych w związku z sytuacją powodziową na południu Polski.
Jak przekazała GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Okresowe utrudnienia, takie jak zalanie drogi, były usuwane na bieżąco i nie powodowały zatrzymań, a jedynie krótkotrwałe wyłączenia z ruchu pojedynczych pasów jezdni – podano.

Na żadnej drodze krajowej nie doszło do zatrzymania ruchu. Wszelkie zdarzenia, jakie miały miejsce do tej pory na sieci dróg, miały charakter krótkotrwały i powierzchowny – poinformowało MI w komunikacie prasowym. Żadne z dotychczasowych zdarzeń nie stanowiło i nie stanowi zagrożenia dla podróżujących drogami krajowymi kierowców, a wszelkie usterki, jakie w wyniku nawałnic pojawią się na drogach krajowych mają być naprawione po ustaniu opadów.

Zgodnie z raportem PKP Polskich Linii Kolejowych SA, wszystkie szlaki kolejowe obsługujące ruch pasażerski w Polsce, według stanu na godz. 14:30, są przejezdne. W godz. 11:45-13:35 na odcinku Kraków Główny – Prokocim obsunięcie nowo budowanego nasypu kolejowego spowodowało przerwę w ruchu. Trwała ona od godz. 11:55 do godz. 14:20.

Ze względu na warunki atmosferyczne między godz. 11:45 a 13:35 obowiązywało ograniczenie prędkości na odcinku linii nr 8 Tunel – Miechów. O godz. 14:30 wznowiono ruch pociągów na odcinku Wisła Głębce – Wisła Uzdrowisko, gdzie dzisiaj kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Obecnie nie ma informacji o wyłączeniach odcinków linii kolejowych.

– Ministerstwo Infrastruktury na bieżąco monitoruje sytuację na drogach krajowych oraz na polskich liniach kolejowych w tej trudnej sytuacji pogodowej. Mamy nadzieję, że utrudnień będzie jak najmniej, a odpowiednie służby zadbają o bezpieczeństwo podróżnych – powiedział wiceminister Rafał Weber.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony