Partnerzy serwisu:

Sytuacja w budowlance odbija się na wynikach Erbudu

Elżbieta Pałys 24.08.2018

Sytuacja w budowlance odbija się na wynikach Erbudu
fot. Pixabay
Pierwsze sześć miesięcy tego roku Erbud zamknie stratą na poziomie 30 mln zł netto. Zarząd ocenił, że konieczne jest przeszacowanie marż na kontraktach tak krajowych, jak i zagranicznych. Przyczyną wzrost cen.
Jak podano w komunikacie, szacowane wyniki uzyskane przez Grupę Erbud w pierwszym półroczu wskazują na stratę operacyjną w kwocie 40,5 mln zł (-373% w stosunku do danych sprzed roku) i stratę netto w wysokości 30 mln zł (-529%). W tym czasie Grupa uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 960 tys. zł (+24% r/r).

– Zarząd ocenił, że konieczne jest przeszacowanie marż na realizowanych kontraktach zarówno w kraju, jak i za granicą – podano w komunikacie.

Jako przyczynę konieczności zmniejszenia planowanych marż wskazano postępujący wzrost cen materiałów oraz usług podwykonawców w odniesieniu do kontraktów kalkulowanych i zawartych w latach 2015 –2016.

Zarząd Erbudu zdecydował także o utworzeniu rezerwy w wysokości 5 mln zł na ewentualne straty, które mogą zostać spowodowane niewypłacalnością jednego ze zleceniodawców – poinformowano.

Erbud jest jedną z większych grup budowlanych działających na polskim rynku. Należy do niej m.in. spółka PBDI realizująca inwestycje z zakresu infrastruktury.

Ostatnio PBDI pozyskało zlecenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 209 na odcinku Borzytuchom – Bytów. Kontrakt wart 31,6 mln zł zrealizuje na zlecenie Województwa Pomorskiego.

Ośmiokilometrowy odcinek drogi ma być rozbudowany do 22 września 2019 r.

– Większość kontraktów drogowych realizowanych przez PBDI wykonywana jest własnymi siłami i przy użyciu własnego parku maszyn – podkreśla wykonawca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony