Partnerzy serwisu:

Szansa na mniejsze korki pod Krakowem. Zielonki będą miały obwodnicę

Elżbieta Pałys 28.08.2019

Szansa na mniejsze korki pod Krakowem. Zielonki będą miały obwodnicę
fot. Google Maps
Rusza przetarg na fragment tzw. Trasy Wolbromskiej. Chodzi o zachodnią obwodnicę Zielonek, która w przyszłości ułatwi wjazd na północną obwodnicę Krakowa. Usprawni także codzienne podróże jadącym w kierunku stolicy Małopolski od strony Wolbromia. 
Inwestycja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 794 będzie wspólnym przedsięwzięciem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Przetarg prowadzi ZDW.Wyświetl większą mapę

W ramach zamówienia ma być opracowana dokumentacja projektowa oraz wykonane roboty budowlane. Przetarg jest podzielony na dwa zadania. Pierwsze obejmuje odcinek od ul Pachońskiego do granicy miasta Krakowa wraz z łącznikiem do ul. Glogera z DW- 794 i rozbudową ul. Glogera. Ten odcinek liczy ok. 1 km długości. Drugie zadanie to 1,2-kilometrowy fragment od granicy Krakowa do węzła łączącego tę drogę z Północą Obwodnicą Krakowa.

Do wykonania jest m.in. kompletna dokumentacja projektowa, w tym projekt budowlany i wykonawczy aż do uzyskania decyzji ZRID. Trzeba także wykonać roboty budowlane związane z powstaniem dwujezdniowej drogi klasy G wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zadanie ma być wykonane do 30 czerwca 2023 roku. Czas na złożenie ofert mija 1 października. Najkorzystniejsza oferta będzie wybrana z uwzględnieniem kryteriów: cena – 60 proc., okres gwarancji – 15 proc., czas/sposób naprawy uszkodzonej nawierzchni w okresie gwarancji i rękojmi – 15 proc. dodatkowe doświadczenie projektanta branży drogowej – 1- proc.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony