Partnerzy serwisu:

Szczecin. Drogowe podsumowanie roku

inf. pras. 31.01.2020

arrow
arrow
Szczecin. Drogowe podsumowanie roku
fot. ZDiTM Szczecin
Szczecin. Drogowe podsumowanie roku
Szczecin. Drogowe podsumowanie roku
Szczecin. Drogowe podsumowanie roku
Szczecin. Drogowe podsumowanie roku
Ponad 40 tysięcy m2 to powierzchnia porównywalna do wielkości 6 boisk piłkarskich – tyle nawierzchni wymienił Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie w 2019 roku. Do tego należy dodać remonty cząstkowe jezdni na powierzchni prawie 36 tysięcy m2, nowe drogi w ramach inwestycji, roboty związane z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów.
W zadaniach ZDiTM znajdują się między innymi remonty cząstkowe nawierzchni jezdni bitumicznych, czyli łatanie ubytków, które pojawiają się na jezdniach. Wykonawca wymienił w ramach takich prac powierzchnię prawie 36 tysięcy metrów kwadratowych. Do tego dochodzi wymiana nakładek. W taki sposób wyremontowano między innymi ulice Batalionów Chłopskich, Gdańską, Lubczyńską, Kablową, Ku słońcu, Santocką czy plac Zwycięstwa − łącznie prawie 42 tysiące m2.

W ramach większych zadań inwestycyjnych przeprowadzono przebudowę ulicy Jesiennej, Misia Wojtka, Libelta, Reymonta, Przybyszewskiego i Grzegorza z Sanoka, Małkowskiego od Alei Piastów do ul. Bogusława X oraz ul. Królowej Jadwigi od ul. Krzywoustego do ul. Małkowskiego.

Wyremontowano łącznik ul. Rydla-Kostki Napierskiego. Przeprowadzona została budowa chodnika oraz oświetlenia w ciągu ul. Legnickiej. Nowe oświetlenie pojawiło się także na łączniku ulicy Łowczych i Wesołej, ulicy Bryczkowskiego (od ul. Borowej), Cukrowej, Przylesie, Pszczelnej czy Tatarakowej.

Ważnym zadaniem była również przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu w ramach tworzenia w tym obszarze strefy 30. Zadanie łączyło prace drogowe, zmianę organizacji ruchu, ale także kwestie przebudowy sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. Inwestycja zakładała remont ulicy Reymonta, przy zachowaniu przebiegu i szerokości jezdni, z wykorzystaniem istniejących krawężników oraz kostki kamiennej. W ramach prac wykonano remont nawierzchni chodników i zjazdów. Dodatkowo przeprowadzona została budowa skrzyżowań o wyniesionej tarczy oraz uporządkowane zostało parkowanie. Elementy uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia poprawiły bezpieczeństwo w tej okolicy.

W roku 2019 roboty wystartowały na ulicach Grota Roweckiego, Drozdowej i Źródlanej. Plany na rok 2020 są równie ambitne. Pojawił się już przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Boh. Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego. Niebawem zostanie ogłoszone postępowanie na przebudowę nawierzchni jezdni i chodników Al. Papieża Jana Pawła II na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do ul. Felczaka.

W planach jest także przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego-Żółkiewskiego- Chodkiewicza, jezdni i chodników na ul. Jarogniewa, ul. Wczasów czy ul Serbskiej. ZDiTM Szczecin będzie także nadzorować roboty drogowe na ulicy Hrubieszowskiej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony