Partner serwisu

Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku

Przemysław Farsewicz 11.06.2022

arrow
arrow
Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku
fot. UM Szczecin
Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku
Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku
Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku
Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku
Szczecin. Drogowy dojazd do portu na półmetku
W Szczecinie realizowana jest jedna z największych inwestycji drogowych w mieście. Jak przyznają drogowcy, prace przy przebudowie układu drogowego wokół szczecińskiego portu posuwają się do przodu i są już na półmetku. Inwestycja w rejonie Międzyodrza ma się zakończyć w marcu 2023 roku.
Szczecin realizuje projekt związany z przebudową układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza. Wartość inwestycji to ponad 44 mln zł. Umowę na roboty podpisano w kwietniu zeszłego roku. Realizacja całej inwestycji ma trwać 22 miesiące od dnia podpisania umów, co oznacza, że finał prac powinien nastąpić w marcu 2023 r. Generalnym wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM.

Jak informują szczecińscy drogowcy, przebudowa układu drogowego w porcie jest już na półmetku. Na ulicach Rybnickiej, Bytomskiej i ulicy Logistycznej ułożone są już warstwy nowej nawierzchni, do wiążącej włącznie. Gotowa jest część chodników. Prowadzone są prace brukarskie, związane z układaniem krawężników i pozostałych fragmentów chodników.

Największy zakres prac pozostał do zrealizowania w rejonie ulicy Hryniewieckiego i Logistycznej. W tym miejscu oprócz przebudowy ulic, wybudowane zostanie nowe rondo. Aktualnie prowadzone są tu zaawansowane roboty ziemne z wykopami prowadzącymi nawet do 7 metrów w dół. Rozebrana została także infrastruktura na zamkniętym dla ruchu fragmencie ulicy Hryniewieckiego. Oprócz prac ziemnych, prowadzone są tutaj prace związane budową kanalizacji deszczowej.

Całe zadanie obejmuje przebudowę ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną sieci podziemne. Na skrzyżowaniu ulic Hryniewieckiego i Kujota powstanie nowe rondo. Przebudowane zostaną przejazdy kolejowe.

Przebudowa ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej i Bytomskiej jest tylko częścią dużego projektu modernizacji dostępu drogowego do Portu w Szczecinie. Firma MTM jest również wykonawcą przebudowy ulic Energetyków, Władysława IV, Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, drugiej części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego. Tutaj prace zaplanowano do maja 2023 roku. W trakcie realizacji jest również Estakada Pomorska. W kolejce do budowy jest natomiast Most Kłodnego. Prace powinny się rozpocząć w przyszłym roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony