Partnerzy serwisu:

Szczecin. Frezowanie na ul. Grota Roweckiego

inf. pras. 24.02.2020

arrow
arrow
Szczecin. Frezowanie na ul. Grota Roweckiego
fot. ZDiTM Szczecin
Szczecin. Frezowanie na ul. Grota Roweckiego
Szczecin. Frezowanie na ul. Grota Roweckiego
Szczecin. Frezowanie na ul. Grota Roweckiego
Szczecin. Frezowanie na ul. Grota Roweckiego
Prace na ulicy Grota Roweckiego są mocno zaawansowane, a ich zakończenie planowane jest na połowę tego roku. W ubiegłym tygodniu wykonywane były fundamenty pod kładkę dla pieszych oraz prace nawierzchniowe przy zabudowie miejsc parkingowych.
W ostatnich dniach wprowadzony został kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Z ruchu został wyłączony odcinek ul. Grota Roweckiego od skrzyżowania z ul. Waleriana Łukasińskiego do skrzyżowania ul. Grota Roweckiego z ul. Józefa Dwernickiego. Wykonawca przystąpił do frezowania istniejącej nawierzchni asfaltowej. Jednocześnie prowadzone są prace drogowe przy wykonywaniu robót konstrukcyjnych na zatoce autobusowej.

Przypominamy, że w ramach zadania zaplanowana została przebudowa drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowa elementów uspokojenia ruchu, przebudowa zjazdów oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostawaniem jej dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa ulicy Grota Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy. Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, ale także kierowców.

Powstała już jezdnia o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6,50 m. Dla uspokojenia ruchu wszystkie skrzyżowania wzdłuż ul. Grota-Roweckiego zostaną wyniesione ponad powierzchnię jezdni.

Po południowej stronie ul. Witkiewicza zaprojektowano brakujący fragment chodnika oraz przejście dla pieszych. Wzdłuż ul. Grota Roweckiego po zachodniej stronie ulicy zostanie wykonany chodnik o szerokości 2,50 m z kostki betonowej w kolorze szarym, natomiast po wschodniej stronie ulicy zostanie wykonany chodnik w okolicy ul. Dwernickiego o szer. 2,0 m, prowadzący do stanowisk postojowych. Przy ul. Chłopickiego chodnik o szer. 1,5 m będzie doprowadzony do projektowanych zatok postojowych. W okolicy kładki dla pieszych zaprojektowany został chodnik tak, aby doprowadzić pieszych od strony ul. Tadeusza Kutrzeby oraz od strony przystanku autobusowego Roweckiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony