Partnerzy serwisu:

Szczecin: Jest „zielone światło” na modernizację dostępu do portu

Leonard Dolecki 09.10.2018

Szczecin: Jest „zielone światło” na modernizację dostępu do portu
fot. Port Szczecin
Wojewoda zachodniopomorski wydał pierwsze zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczącej przebudowy układu tras na szczecińskim Międzyodrzu. Będzie to jedno z największych przedsięwzięć, w stolicy regionu, w najbliższych latach.
Dokładna nazwa inwestycji to „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza”.

Decyzja dotyczy etapu inwestycji związanego z rozbudową i przebudową ulicy Gdańskiej w rejonie Estakady Pomorskiej. W jej zakres wchodzi: przebudowa ulicy Gdańskiej po obu stronach Estakady Pomorskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Górnośląską, wzmocnienie Estakady Pomorskiej, budowa chodników i ścieżek rowerowych, podniesienie nośności nawierzchni dróg oraz konstrukcji wiaduktu tramwajowo-drogowego, przebudowa oświetlenia ulicznego i sieci sanitarnych, wodociągowych, elektroenergetycznych i teletechnicznych.

Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych, która będzie realizowana w Szczecinie w najbliższych latach. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa i organizacji ruchu oraz zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla szczecińskiego portu. W ramach zadania zmodernizowane zostaną m.in. ulice: Gdańska, Energetyków, Basenowa, Górnośląska, Bytomska, Rybnicka. Zmieni się także układ dróg na Łasztowni, którą z Nabrzeżem Wieleckim połączy Most Kłodny.

View Larger Map

Nowa przeprawa zlokalizowana będzie w pobliżu Trasy Zamkowej, połączy Centrum Miasta z obszarem rewitalizowanej Łasztowni. Będzie to konstrukcja wantowa z wysokim na około 100 metrów pylonem oraz 24 linami podtrzymującymi pomost. Po moście będą poruszać się piesi, rowerzyści samochody, oraz tramwaje. Konstrukcja umożliwi również zachowanie najwyższej klasy żeglowności.

Szczecin złożył z końcem czerwca br. wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TENT-T i transportu multimodalnego, działanie 3.2. Rozwój transportu morskiego, śródlądowego dróg wodnych i połączeń multimodalnych. Wsparcie ma wynieść 100 mln zł, obecnie miasto czeka na ocenę wniosku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony