Partner serwisu

Szczecin. Kto przebuduje al. Jana Pawła?

ep. 03.04.2020

Szczecin. Kto przebuduje al. Jana Pawła?
fot. Google Maps
Trzy oferty zostały złożone w przetargu na przebudowę al. Jana Pawła II. Wszystkie zmieściły się w budżecie zamawiającego. Teraz zamawiający przeanalizuje złożone propozycje.
W ramach tej inwestycji Zarząd Dróg i Transportu w Szczecinie planuje m.in. wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych. Powstać ma także asfaltowa ścieżka rowerowa. Wybudowane zostaną nowe chodniki i jezdnia, nasadzona będzie zieleń, będzie też mała architektura.

Inwestycja obejmie odcinek al. Jana Pawła pomiędzy ul. Felczaka a pl. Grunwaldzkim.

ZDITM przeznaczył na realizację zadania nieco ponad 28 mln zł. Oferenci zmieścili się w tej kwocie. Propozycję z najniższą ceną przedstawiło konsorcjum, którego liderem jest firma Roverpol. Oferta została wyceniona na 23,8 mln zł. Pozostałe dwie propozycje złożyli: firma Kristone – 24,9 mln zł oraz konsorcjum na czele z Elbudem Szczecin – 25, 1 mln zł.

Wybrany wykonawca będzie miał 16 miesięcy na zrealizowanie zadania.

Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Szczecina będzie miała także przebudowane skrzyżowania – wykonane będą również z kostki kamiennej, ale – jak zaznacz inwestor – z innego koloru niż ten, który będzie dominował na ciągu głównym (ma pozostać z nim w kontraście).

Jak informuje ZDiTM, po przebudowie parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych, a łamaniu tych zasad będą zapobiegać słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa pozostanie w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Mieszkańcom będą udostępnione stojaki rowerowe, ławki i nowe kosze na śmieci.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony