Partner serwisu

Szczecin. Postępują prace na Bolesława Śmiałego

inf. pras./redakcja 07.07.2021

Szczecin. Postępują prace na Bolesława Śmiałego
fot. ZDiTM Szczecin
Na placu budowy ulicy Bolesława Śmiałego pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a ul. Jagiellońską trwają roboty rozbiórkowe i prace podziemne. Zadanie obejmuje także skrzyżowanie ulic: Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza.
To wspólne przedsięwzięcie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Przedsięwzięcie zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Ulica po przebudowie ma pozostać dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Dodatkowo planowane jest wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz wyniesionych tzw. przejść sugerowanych. Chodnik zostanie oznakowany w sposób czytelny dla osób niewidomych. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza zaprojektowane zostało minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Zaplanowano także zielone wysepki oraz zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Ma on mieć charakter rekreacyjny, gdzie do dyspozycji mieszkańców będą ławki, wokół których posadzone będą drzewa i krzewy.

Do tej pory, jak poinformował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, wykonano odcinek kanalizacji deszczowej wraz z wpustami oraz sieć wodociągową na ul. Bolesława Śmiałego od skrzyżowania z ul. Bolesława Krzywoustego do projektowanego ronda.

Rozpoczęło się także korytowanie pod konstrukcję drogi od skrzyżowania z ul. Bolesława Krzywoustego. W najbliższym czasie wykonawca planuje kontynuację robót sanitarnych oraz drogowych w tym rozpoczęcie robót związanych z ułożeniem krawężników na ul. Bolesława Śmiałego.

Cały zakres przedsięwzięcia obejmuje: przebudowę jezdni i ciągów pieszych, wykonanie elementów małej architektury i nasadzeń, a także przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej oraz oświetlenia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony