Partner serwisu

Szczecin przebudowuje drogi w porcie

Przemysław Farsewicz 15.03.2022

arrow
arrow
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
fot. UM Szczecin
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
Szczecin przebudowuje drogi w porcie
W Szczecinie realizowana jest jedna z największych inwestycji drogowych w mieście. Jak przyznają drogowcy, prace przy przebudowie układu drogowego wokół szczecińskiego portu posuwają się do przodu.
Szczecin realizuje projekt związany z przebudową układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza. Wartość inwestycji to ponad 44 mln zł. Umowę na roboty podpisano w kwietniu zeszłego roku. Realizacja całej inwestycji ma trwać 22 miesiące od dnia podpisania umów, co oznacza, że finał prac powinien nastąpić w marcu 2023 r.

Zadanie obejmuje przebudowę ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną sieci podziemne. Na skrzyżowaniu ulic Hryniewieckiego i Kujota powstanie nowe rondo. Przebudowane zostaną przejazdy kolejowe. Generalnym wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM.

Teraz drogowcy podsumowują dotychczasowe efekty prac. – Wzdłuż ul. Kujota kontynuowane są roboty wodno-kanalizacyjne, trwa instalowanie sieci oświetleniowej. Na części przebudowywanej ulicy ułożone są już krawężniki i chodniki. Wybudowany jest również fragment nowej jezdni. Przy skrzyżowaniu z ulicą Hryniewieckiego przebudowane zostały przejazdy kolejowe. Na ulicy Bytomskiej oraz Logistycznej i Hryniewieckiego prace skupiają się aktualnie na przebudowie sieci podziemnych. Do przebudowy są m.in. instalacje sanitarne i wodociągowe – podają szczecińscy drogowcy.

Przebudowa ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej i Bytomskiej jest tylko częścią dużego projektu modernizacji dostępu drogowego do Portu w Szczecinie. Firma MTM jest również wykonawcą przebudowy ulic Energetyków, Władysława IV, Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, drugiej części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego. Tutaj prace zaplanowano do maja 2023 roku. W trakcie realizacji jest również Estakada Pomorska. W kolejce do budowy jest natomiast Most Kłodnego. Prace powinny się rozpocząć w przyszłym roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony