Partnerzy serwisu:

Szczecin. Rusza inwestycja przy Węźle Granitowa

PF 06.06.2019

Szczecin. Rusza inwestycja przy Węźle Granitowa
wiz. UM Szczecin
Miasto przekazało formalnie plac budowy w związku z budową w Szczecinie Węzła Granitowa. Część mniejszych prac rozpocznie się już przed wakacjami. Cała inwestycja powinna być gotowa pod koniec wakacji przyszłego roku.
Za inwestycję odpowiada konsorcjum firm Roverpol oraz Rover Infraestructuras. Wykonawca zajmie się teraz porządkowaniem i zabezpieczeniem terenu, na którym będą prowadzone prace. Wykonawca musi m.in. przemieścić sprzęt, zabezpieczyć bazę materiałową oraz kadrę pracowniczą. Zgodnie z założonym harmonogramem, wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się robotami związanymi z budową mostu na Regalicy. Budowa nowego skrzyżowania powinna się natomiast rozpocząć po wakacjach.

– Część prac ruszy już przed wakacjami, część po wakacjach. Liczymy, że większą część prac będziemy zaczynali po wakacjach – mówił przedstawiciel wykonawcy Piotr Arabczyk.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania jednopoziomowego z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa.

Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej, oświetlenia, ekranów akustycznych. Prace powinny się zakończyć za rok pod koniec wakacji. Koszt robót to ponad 104 mln zł.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania to 72,8 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony