Partnerzy serwisu:

Szczecin. Utrudnienia w okolicy węzła Łękno

Redakcja/inf. pras. 07.11.2019

Szczecin. Utrudnienia w okolicy węzła Łękno
fot. UM Szczecin
W związku z przebudową węzła Łękno w Szczecinie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Zacznie ona obowiązywać od dziś (7 listopada 2019 roku), a potrwa aż trzy miesiące. W tym czasie budowlańcy przystąpią do usuwania istniejącego toru tramwajowego na tarczy skrzyżowania z ul. Zaleskiego i budowy torowiska docelowego.
Rozpoczynając od godziny 20:00 ruch pojazdów w ciągu al. Wojska Polskiego odbywać się będzie jezdnią północną. Pojazdy nie będą mogły jechać na wprost z obu wlotów ul. Zaleskiego.
Na lewoskręcie z al. Wojska Polskiego w Zaleskiego w kierunku Papieża Pawła VI i Słowackiego funkcjonować będzie wzbudzana sygnalizacja świetlna. 

Z ruchu samochodowego wyłączona zostanie ul. Tragutta przy wlocie Al. Wojska Polskiego. Zamknięty dla ruchu zostanie także wlot ul. Ludwika Solskiego. W celu ominięcia tych trudności, zalecany jest objazd przez ulice Unii Lubelskiej – Klonowica – Wernyhory.

W perspektywie unijnej węzeł Łękno to jedna z największych inwestycji drogowych. Przebudowa obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego) i przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę skrzyżowania przy Alei Wojska Polskiego. Całkowity koszt inwestycji to 128,9 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony