Partner serwisu

Szczecin. Znika stary wiadukt na węźle Kijewo. Uwaga na utrudnienia

ep. 23.06.2020

Szczecin. Znika stary wiadukt na węźle Kijewo. Uwaga na utrudnienia
fot. GDDKiA Szczecin
Na wtorkowe południe zaplanowano początek prac związanych z wyburzaniem pozostałości przyczółków starego wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo. Prace potrwają do czwartku. Trzeba się przygotować na utrudnienia.
Jak podaje GDDKiA, na autostradzie A6 w rejonie węzła zostanie wprowadzone zwężenie do jednej jezdni, a ruch będzie się odbywał drugą jezdnią w obu kierunkach.

Roboty w tym miejscu realizuje firma KBI. W połowie czerwca GDDKiA zleciła temu wykonawcy dokończenie prac po tym jak rozwiązano umowę z firma Energopol Szczecin. W tym miejscu zamiast dwóch starych wiaduktów mają powstać nowe, które będą szersze i dłuższe.

Poprzedni wykonawca wyburzył stary wiadukt na jezdni w stronę Szczecina i rozpoczął budowę nowego obiektu, wykonując jedynie częściowo przyczółki i podporę środkową.

Firma KBI dokończy budowę przyczółków i podporę, wykona płytę pomostu i pozostałe prace. Na wszystko ma 4 miesiące, a przewidziane dla niej wynagrodzenie to 7,38 mln zł.

Obecnie prace drogowe na węźle prowadzi także firma Strabag. Ten wykonawca pracuje przy budowie jezdni w stronę Szczecina i łącznicę dla relacji Świnoujście – Szczecin i Stargard – Szczecin.

Dokończenie przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo zostało podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczy dokończenia wiaduktu na jezdni DK-10 w stronę Szczecina, druga dokończenie samej jezdni DK-10 w stronę Szczecina wraz z dwiema łącznicami. Te kontrakty realizowane przez KBI oraz Strabag mają umożliwić uruchomienie przejazdu przez węzeł nowo wykonanym wiaduktem i północną (w stronę Szczecina) jezdnią DK-10 przed końcem roku.

Roboty przewidziane w ramach trzeciej części będą realizowane dopiero po przełożeniu ruchu na nowy wiadukt. Będą dotyczyły m.in. wykonania jezdni DK-10 w stronę Stargardu wraz z południowym wiaduktem węzła, przebudowy jezdni autostrady A6, budowy jezdni zbiorczo-rozporowadzających w ciągu autostrady A6 i wykonania pozostałych łącznic węzła.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony