Partnerzy serwisu:

Szeroki front robót na obwodnicy Stalowej Woli i Niska

inf.pras./oprac. ep 16.08.2019

Szeroki front robót na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
fot. GDDKiA
W maju ruszyły roboty na powstającej obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK-77. Trasę o długości 15 km buduje konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construccion, Jak poinformował inwestor, prace trwają na całym odcinku i we wszystkich branżach.
W ramach robót drogowych trwa budowa nasypów na odcinku 4,2 km oraz wymiana gruntów słabonośnych. Prowadzone są roboty mostowe na odcinkach obiektach: wiadukcie PG-1 (w ciągu drogi obwodowej), gdzie wzmocniono podłoże za pomocą kolumn DSM.

Na wiadukcie PG-2 wykonano wzmocnienie podłoża metodą wibroflotacji, a na moście ED-1-1 trwa wzmacnianie podłoża metodą wibroflotacji.

Jak wyliczył inwestor, trwa także zbrojenie ław fundamentowych na moście M-1 PE-2. Na wiadukcie PG-4a oraz PG-4b wykonywany jest beton wyrównawczy i trwa przygotowanie do zbrojenia ław fundamentowych.

Trwa przygotowanie terenu przy torach kolejowych do wykonania fundamentów wiaduktu kolejowego oraz zbrojenie korpusów podpór przy wiadukcie drogowym WD-6.

Realizowane są również roboty w branży gazowej, sanitarnej i teletechnicznej.


Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19.

Obwodnica będzie miała przekrój jednojezdniowy i będzie dostosowana do obciążeń 115 kn/oś.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony