Partnerzy serwisu:

Sześć firm chce projektować obwodnicę Legnicy

Magdalena Romanowska 07.08.2020

Sześć firm chce projektować obwodnicę Legnicy
fot. GDDKiA
Sześć firm złożyło oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji obwodnicy Legnicy. Ich oferty wahają się od 1,5 mln zł do 3,7 mln zł. Inwestor zaplanował na to zadanie ok. 2,5 mln zł.
Najdroższą ofertę (3,7 mln zł) złożyła firma Mosty Katowice, a najtańszą (1,5 mln zł) firma Ivia z Katowic. Pozostałe oferty należą do firm: Egis Poland (2,025 mln zł), S.T.I. Polska (2,56 mln zł) oraz konsorcjum Biura Inżynierskiego Trakt (2,5 mln zł). Wszystkie firmy podały ten sam okres gwarancji (36 miesięcy).

Jest to wspólna inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz miasta. W ramach zadania wyłoniony w przetargu wykonawca prac projektowych zrealizuje: Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R), materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU), Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU).

Obwodnica Legnicy w ciągu DK-94 zostanie zrealizowana jako wspólne zadanie gminy Legnicy i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na podstawie porozumienia zawartego 11 lutego 2020 r. Inwestycja została ujęta także w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Obwodnica Legnicy, z uwagi na swój przebieg na terenie miasta (na prawach powiatu), jak i gminy Legnickie Pole, musi być realizowana jednocześnie przez Legnicę i GDDKiA. Tylko taka realizacja wszystkich fragmentów wschodniej obwodnicy Legnicy zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie i osiągnięcie założonego celu. Zgodnie z porozumieniem prace projektowe dla odcinka o długości około 2,8 km, zlokalizowanego poza granicami miasta Legnicy, tj. od ul. Gniewomierskiej do ul. Sikorskiego, sfinansuje GDDKiA, natomiast odcinek w granicach administracyjnych miasta Legnicy  − gmina Legnica. Zakończenie opracowania dokumentacji planowane jest w 2024 r.

W ramach inwestycji planowana jest przebudowa odcinka ul. Gniewomierskiej, budowa brakującego odcinka obwodnicy Legnicy (od ul. Gniewomierskiej do skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Koskowicką wraz z budową wiaduktu nad torami PKP), przebudowa ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

Celem inwestycji jest budowa obwodnicy Legnicy, która pozwoli na utworzenie spójnego układu komunikacyjnego dróg A4, S3 (DK3) i DK94, o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, z ominięciem centrum Legnicy. Stworzenie komfortowego i szybkiego połączenia drogowego pomiędzy A4, S3 i DK94 wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy regionu oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja planowana jest do realizacji w formule „Projektuj i buduj” w latach 2026-2028.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony