Partner serwisu

Sześć firm zainteresowanych budową obwodnicy Chełmca

Elżbieta Pałys 06.08.2021

Sześć firm zainteresowanych budową obwodnicy Chełmca
fot. Google Maps
Od niespełna 50 do blisko 65 mln zł wahają się oferty w przetargu na budowę obwodnicy Chełmca w ciągu drogi krajowej nr 28.
Najtańsza jest oferta konsorcjum na czele z firmą Swietelsky Rail Polska. Kosztuje 49,689 mln zł. Następna w kolejności jest oferta Rubau Polska - 54,85 mln zł. Te dwie propozycje zmieściły się w budżecie zamawiającego oszacowanym na 56,818 mln zł.

Pozostałe są nieco droższe: Banimex – 57,531 mln zł, IMB Podbeskidzie w konsorcjum z PBI Energopol Kraków – 58,750 mln zł, Primost Południe – 62,165 mln zł oraz konsorcjum firm Strabag – 64,975 mln zł.
Kilka dni temu da tej inwestycji wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Obwodnica Chełmca powstanie w ciągu drogi krajowej nr 28. Będzie miała ok. 1,5 km długości ominie od północnego zachodu Nowy Sącz.

Ma być drogą klasy GP. W ramach zadania powstaną obiekty inżynierskie, w tym dwa mostu i dwa wiadukty. Przebudowane zostaną drogi poprzeczne oraz wybudowana infrastruktura techniczna, a także wlot ronda na połączeniu obwodnicy w ciągu DK-28, a także rondo na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K w ciągu ul. Marcinkowickiej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony