Partner serwisu

Szósta stacja pod marką Orlen w Niemczech

inf. pras./Red. 02.09.2021

Szósta stacja pod marką Orlen w Niemczech
fot. mat. pras.
PKN Orlen otworzył w Niemczech kolejną, szóstą stację wyłącznie pod marką Orlen. Koncern ujednolica swój wizerunek za granicą – obecnie wszystkie stacje w Niemczech, Czechach i na Słowacji mają już w nazwie Orlen.
– Zgodnie ze strategią Orlen2030, koncentrujemy się na rozwoju naszej sieci za granicą. Udział stacji poza Polską do 2030 roku wzrośnie z 37% do 45%. Do tego czasu pod marką Orlen będzie działać co najmniej 3,5 tys. stacji paliw – mówi Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen. Dodaje, że Niemcy to dla koncernu bardzo atrakcyjny i perspektywiczny rynek. – Konsekwentnie zwiększamy na nim obecność, odpowiadając na potrzeby klientów. Skuteczność prowadzonych działań potwierdzają wyniki – w 2019 r. średnia sprzedaż na stację w Niemczech zwiększyła się o około 400 tys. litrów w porównaniu do 2012 r. Wysoki poziom utrzymaliśmy także w minionym roku, naznaczonym pandemią. W kwietniu zeszłego roku z sukcesem uruchomiliśmy w Seeberg Ost pod Berlinem pierwszą stację wyłącznie pod marką Orlen. Jej znakomite wyniki sprawiły, że w tym roku otworzyliśmy kolejnych pięć takich stacji – stwierdza Daniel Obajtek.

Po zakończonym procesie cobrandingu zagranicznych stacji, PKN Orlen wszedł w fazę rebrandingu, która obejmuje również rynek niemiecki. Do końca 2021 roku zostanie otwarta stacja wyłącznie pod marką Orlen w Sylt, a w pierwszej połowie 2022 roku kolejne w Solingen, Hollenstedt, Zehlla-Mehlis i Cuxhaven-Altenwalde. Na początku 2023 roku pod marką Orlen działać będzie też stacja w Trier.

W Niemczech w sieci Orlen działa łącznie 586 stacji, zlokalizowanych we wszystkich landach. W ciągu ostatnich 10 lat koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, głównie w modernizację i rozwój sieci stacji paliw.

Stacje wyłącznie pod marką Orlen działają już w Seeberg Ost pod Berlinem, Hamburgu, Bremen, Dortmundzie, Neuss i we Flensburgu. Ta ostatnia, otwarta na początku września br., przeszła całkowitą metamorfozę, została praktycznie rozebrana, zbudowana od nowa. Stacja we Flensburgu działa w koncepcie stop.cafe.

Prace nad ujednoliceniem wizerunku sieci stacji są prowadzone również w Czechach, gdzie działa 421 stacji i na Słowacji, gdzie jest ich 15. Wszystkie te obiekty przeszły już cobranding i dziś funkcjonują pod nazwą Benzina - Orlen. Na Słowacji już w październiku ruszy proces rebrandingu i obejmie 10 stacji, natomiast w grudniu rozpocznie się w Czechach na 8 wytypowanych stacjach.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony