Partner serwisu

Szprotawa. Ulica Bronka Kozaka idzie do przebudowy

Elżbieta Pałys 22.06.2020

Szprotawa. Ulica Bronka Kozaka idzie do przebudowy
Fot. Google Maps
Nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa – takie mają być efekty przebudowy ulicy Bronka Kozaka wraz z częścią ul. Basztowej w Szprotawie. Właśnie rusza przetarg na wybór wykonawcy.
Chodzi o odcinek drogi o długości 400 m pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Andersa i ul. 1 Armii.


Wyświetl większą mapę
W ramach planowanej inwestycji istniejąca nawierzchnia jezdni zostanie rozebrana, a w jej miejscu, po wprowadzeniu ewentualnych korekt sytuacyjno-wysokościowych, powstanie nowa.

Rozbudowane zostaną m.in. skrzyżowania z ul. Kasprowicza i Lubelską oraz Traugutta. W tym ostatnim przypadku planowana jest m.in. budowa pasa dla pojazdów skręcających z ul. Bronka Kozaka w lewo, w stronę rynku. Powstać ma także wyspa dzieląca na przejściu dla pieszych w jezdni ulicy Basztowej. Przy okazji inwestycji rozebrany zostanie budynek dawnej toalety publicznej przy ul. Traugutta.

Przebudowany zostanie także parking przy ul. Kozaka. W jego miejsce powstanie 10 miejsc postojowych ukośnych.

Do dyspozycji pieszych będzie nowy chodnik, którego szerokość po przebudowie ma wynosić min. 2 m.

Inwestycji towarzyszyć ma budowa ścieżki rowerowej o szerokości 2 m na całym przebudowywanym odcinku. Ścieżka częściowo będzie poprowadzona poza pasem drogowym – na terenie parku. Będzie miała nawierzchnię z betonu asfaltowego.

Termin składania ofert wyznaczono na 30 lipca.

Przebudowa ul. Bronka Kozaka i części Basztowej to pierwszy etap inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej nr 103573F w Szprotawie, na odcinku od granicy administracyjnej Szprotawy od strony Żagania do skrzyżowania z drogą krajową nr 12 (skrzyżowanie z ul. Kościuszki). W sumie przebudowany ma być odcinek liczący ponad 3,5 km w ciągu ulic Żagańskiej, Sobieskiego, Niepodległości, Mickiewicza, Basztowej, Bronka Kozaka, Głogowskiej, Pl. Komuny Paryskiej i Kościuszki.

Inwestycja ma być realizowana w podziale na 6 etapów aż do roku 2026. Pierwszy etap, dla którego ogłoszono przetarg, powinien się zakończyć przed końcem przyszłego roku.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony