Partner serwisu

Szykują 2+2 na budowanej A1

ep. 15.09.2021

Szykują 2+2 na budowanej A1
fot. GDDKiA/Maciej Ganiec
Na przełomie września i października zdecydowanie poprawi się komfort podroży po budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem i Kamieńskiem. Wykonawca już szykuje zmiany w organizacji ruchu.
Chodzi o odcinek liczący 24 km. Kierowcy korzystają tam już z nowej betonowej jezdni, mają jednak do dyspozycji jeden pas ruchu w każdym kierunku. To się zmieni.

Na przełom września i października br. planowana jest zmiana, w wyniku której w każdą stronę będzie można jechać korzystając z dwóch pasów. Wykonawca - Mirbud - montuje już bariery separacyjne w osi jezdni.

Każdego dnia bariery ustawiane są na odcinku ok. 2 km. Ruch odbywa się skrajnymi pasami jezdni. Wykonywane jest jednocześnie tymczasowe oznakowanie poziome jezdni.

To ostatni odcinek powstającej A1 między Tuszynem i Częstochową, na którym jeszcze nie wprowadzono ruchu w układzie 2+2. Na pozostałej części trasy, ruch się odbywa z wykorzystaniem dwóch pasów w każdą stronę.

Jeszcze w tym roku GDDKiA chce oddać do ruchu cztery z pięciu powstających odcinków autostrady.

Docelowo kierowcy na autostradzie A1 będą mieć do dyspozycji po trzy pasy ruchu dla każdego kierunku jazdy. Najpóźniej w docelowym przekroju dostępny będzie odcinek od Piotrkowa do Kamieńska, na który umowę podpisano najpóźniej – wiosną 2019 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony