Partnerzy serwisu:

Szykuje się podwyżka opłat na A4

Elżbieta Pałys 21.12.2018

Szykuje się podwyżka opłat na A4
fot. SAM
Z 30 do 35 zł może się zwiększyć opłata na odcinku autostrady A4 między Katowicami a Krakowem. Taki plan ma koncesjonariusz tego odcinka – Stalexport Autostrada Małopolska, który zwrócił się do GDDKiA z prośbą o zgodę na zmianę stawki.
O planowanej zmianie SAM poinformowała w komunikacie. Według przekazanej informacji, podwyżki miałyby być wprowadzone od 1 marca 2019 roku. Objęłyby pojazdy kat. 2,3,4 i 5. Dla nich opłata zwiększyłaby się z kwoty 30 zł do 35 zł. Obowiązywałaby na każdym placu poboru opłat, tj. w Mysłowicach i w Balicach. Nie ma natomiast planów dotyczących zmiany opłat dla pojazdów osobowych.

„Obecnie dla pojazdów kategorii 2 i 3 od ww. stawki opłaty za przejazd (tj. 30 zł) stosuje się bonifikatę, która wynosi 10 zł. Wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2019 roku zostanie odrębnie skonsultowana z GDDKiA” – poinformował koncesjonariusz.

Prawo do zmiany stawek opłat koncesjonariuszowi daje rozporządzenie z kwietnia 2004 roku w sprawie opłat za przejazd autostradą. Zgodnie z nim, opłaty mogą być zmieniane prze koncesjonariusza po ich uzgodnieniu z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad. O zamiarze podwyżki koncesjonariusz musi poinformować najpóźniej 2 miesiące przed ich wprowadzeniem. Nie może też zmieniać stawek częściej niż co 6 miesięcy.

Ostatnia zmiana obejmująca pojazdy tych samych kategorii była wprowadzona od marca 2017 roku. Wówczas stawka wzrosła z 26,5 do 30 zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony