Partnerzy serwisu:

Szykuje się remont drogi z Olecka do Suwałk

Przemysław Farsewicz 03.05.2021

Szykuje się remont drogi z Olecka do Suwałk
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie rozpisał przetarg, którego przedmiotem będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi z Olecka do Suwałk. W przyszłości prace mogłyby objąć prawie 12 km traktu.
Zamówienie dotyczy drogi wojewódzkiej nr 653, która łączy Olecko z Suwałkami. Analizą objęty będzie wyłącznie odcinek do graniczy województwa warmińsko-mazurskiego o długości 11,8 km. Obecny trakt posiada klasę G. Szerokość jezdni wynosi dziś około 6 m. Projektant w opracowaniu uwzględni dodatkowo wchodzące w skład drogi 2 obiekty inżynieryjne (most oraz kładka dla pieszych) oraz 25 przepustów.

W ramach opracowania dokumentacji dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 653 na odcinku Olecko – granica województwa, wykonawca będzie miał zadanie przygotować aktualną mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych, dokumentację geotechniczną. Będzie musiał także zinwentaryzować stan istniejący i przygotować projekt budowlany oraz skompletować niezbędne materiały do złożenia wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Konieczne będzie także opracowanie projektu wykonawczego wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych.Wyświetl większą mapę

Remont drogi rozpocznie się od skrzyżowania z drogą krajową nr 65, jednak przebudowa nie obejmowałaby samego skrzyżowania. Zakończenie robót zaplanowano na graniczy województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie chce aby droga po przebudowie miała klasę drogi G. Utrzymany będzie układ po jednym pasie w każdą stronę. Nośność nawierzchni będzie dostosowana do 115 kN/oś. Zapewnione ma być 1,5 metra szerokości poboczy gruntowych.

Na konieczność remontu drogi wojewódzkiej już w 2019 roku zwracały uwagę władze Olecka. W uzasadnieniu Rady Miejskiej informowano, że droga, której zarządcą jest Zarząd Dróg Wojewódzki w Olsztynie, od wielu lat zasługuje na przeprowadzenie generalnego remontu. – Brak nakładów bieżących, jak i inwestycyjnych na przestrzeni wielu lat doprowadziły do bardzo złego stanu nawierzchni drogi w postaci nierówności jezdni, licznych ubytków asfaltu w szczególności w krawędziach jezdni oraz niestabilnych, nierównych i dziurawych poboczy – czytamy. Jak podkreślają władze miasta, jest to wąska droga o dużym natężeniu ruchu, w związku z powstałymi w ostatnich latach zakładami produkcji drzewnej, z dużą ilością samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych z naczepami.

Termin składania ofert w przetargu przewidziano do 31 maja. Wykonawca będzie miał 26 miesięcy na opracowanie całej dokumentacji. Wybór oferty nastąpi po analizie ceny (60 proc.) oraz okresu udzielonej gwarancji (40 proc.).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony