Partner serwisu

Szykuje się remont wiaduktu w Katowicach. Na A4 będą zmiany w ruchu

inf. pras. 17.04.2020

Szykuje się remont wiaduktu w Katowicach. Na A4 będą zmiany w ruchu
Fot. Google Maps
Dwa miesiące potrwa remont wiaduktu zlokalizowanego pomiędzy węzłem Murckowska w Katowicach a węzłem Mysłowice na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Prace ruszą w poniedziałek 20 kwietnia. Będzie im towarzyszyć zamknięcie jezdni w kierunku Krakowa i przerzucenie całego ruchu na jezdnię do Katowic.
Zmiany w organizacji ruchu dotyczą odcinka o długości dwóch kilometrów, tj. od km 341 do km 343 autostrady A4. Kierowcy będą mogli poruszać się jednym pasem ruchu w kierunku Krakowa
i dwoma pasami w kierunku Katowic, z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Wymiana urządzeń dylatacyjnych oraz łożysk wiaduktu potrwa do ok. 26 czerwca br.

Na autostradzie A4 Katowice-Kraków kontynuowana jest także wymiana nawierzchni jezdni na odcinku czterech kilometrów pomiędzy węzłem Rudno a Placem Poboru Opłat w Balicach. Prace prowadzone są z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Zmiany w organizacji ruchu obejmują również zjazd z autostrady A4 na MOP Morawica – manewr ten jest możliwy w tej chwili tylko z prawego pasa ruchu, poprowadzonego na jezdni w kierunku Krakowa. Na MOP Aleksandrowice można zjechać z obu pasów ruchu.

Koncesjonariusz wymienia ponadto nawierzchnię jezdni na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach, w związku z czym do października br. okresowo zamykane będą pasy poboru opłat – po dwa w każdym kierunku.

S

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony