Partnerzy serwisu:

Szykuje się rozbudowa trasy z Płocka w kierunku Warszawy

Elżbieta Pałys 28.03.2019

Szykuje się rozbudowa trasy z Płocka w kierunku Warszawy
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozbudowę drogi krajowej nr 62 na odcinku ok. 30 km pomiędzy Płockiem a Wyszogrodem. Ruszył przetarg na opracowanie koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej.
Rozbudowywany ma być odcinek pomiędzy granicą miasta Płocka oraz punktem ok. 100 m za skrzyżowaniem z drogą krajową nr 50.Wyświetl większą mapę

Mowa o fragmencie drogi krajowej klasy G, która łączy Płock z Warszawą. Planowany do przebudowy odcinek częściowo przebiega przez teren zurbanizowany, gdzie przecinają ją liczne skrzyżowania w jednym poziomie. W miejscowości Słupno ma przekrój uliczny.

Droga jest w złym stanie technicznym, na nawierzchni występują spękania i koleiny. Do tej pory była poddawana jedynie remontom.

W wyniku planowanej rozbudowy konstrukcja drogi ma być dostosowana do przenoszenia obciążeń do 115 KN/oś. Dzięki poprawie stanu technicznego nawierzchni zwiększyć ma się bezpieczeństwo ruchu drogowego. W założeniach wzrośnie też komfort uczestników ruchu, tak kierowców, jak i pieszych i rowerzystów – z myślą o tej grupie planowana jest budowa chodników, ścieżek rowerowych (ciągi pieszo-rowerowe planowane są na całej długości), czy nowych zatok autobusowych.

Droga ma mieć klasę GP (tam gdzie to nie będzie możliwe ze względów technicznych, projektant ma zaproponować alternatywny przebieg) oraz kategorie ruchu KR-6 (obecnie to KR-5). W raz z rozbudową przebudowywane muszą być 3 mosty. W planach jest także budowa stanowiska do ważenia pojazdów.

Oferty będą przyjmowane 7 maja. Na opracowanie dokumentacji GDDKiA przewiduje 14 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony