Partner serwisu

Tarcza TBM zbliża się do Warszawy. Duże utrudnienia na S8, S2 i S17

GR 18.11.2022

Tarcza TBM zbliża się do Warszawy. Duże utrudnienia na S8, S2 i S17
fot. GDDKiA
Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć w najbliższych dniach kierowcy podróżujący S8, S2 i S17. Wszystko przez transport gigantycznej maszyny TBM.
Będzie ona drążyć tunel na odcinku S19 Rzeszów-Babica na Podkarpaciu. Największe elementy są już transportowane na miejsce inwestycji. Konwój porusza się z prędkością 10-30 km/h. Podróżuje nocą, ale w najbliższych dniach kierowcy i tak muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami na S8, S2 i S 17.

Noc z piątku 18 listopada na sobotę 19 listopada

W piątek (18 listopada) koło godziny 23 kolumna z TBM przekroczy granicę woj. łódzkiego i mazowieckiego. Około godziny 5:30 dotrze do węzła Janki w ciągu drogi ekspresowej S8, gdzie zaplanowano postój do godz. 22 w sobotę, 19 listopada.


Transport będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie mostów, a poza nim w granicach 20-30 km/h. – W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 pomiędzy węzłami Kowiesy i Janki, możliwe będą utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Około godziny 23:30 korek, jaki powstanie za kolumną, zostanie rozładowany w rejonie MOP-u Gurba. Około północy transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ, gdzie pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą mogły zjechać na drogę krajową nr 50. Dojadą nią do węzła Wiskitki, gdzie możliwy będzie wjazd na autostradę A2 w kierunku Warszawy.

Ruch w kierunku Wrocławia będzie się odbywał bez utrudnień.

Noc z soboty, 19 listopada na niedzielę, 20 listopada

W sobotę, 19 listopada o godz. 22 konwój wyruszy drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie trasą S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17), gdzie powinien być około godz 6 w niedzielę, 20 listopada. Zaplanowano tam kolejny postój.

W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 z węzła Janki do węzła Opacz, a następnie S2 do węzła Lubelska, może tworzyć się korek na jezdni S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku granicy w Terespolu. Około północy konwój przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia na S2 w kierunku węzła Lubelska.

Następnie na węźle Puławska (przed tunelem) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i w godz. 00.45-3 będzie poruszała się ulicami Warszawy: Puławską, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecką, Wilanowską oraz Przyczółkową. Na węźle w planie jest 45-minutowa przerwa.

Około godz. 4 transport maszyny będzie poruszał się S2 w kierunku Terespola - całą szerokością jezdni. Około godz. 5 korek utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów. Godzinę później zacznie się postój S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

Noc z niedzieli, 20 listopada na poniedziałek, 21 listopada

W niedzielę o godz. 22 transport wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina do MOP Wola Korycka, gdzie około godziny 5:30 dotrze na kolejny postój. Będzie on trwać do poniedziałku, 21 do godz. 22.

W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S17 pomiędzy węzłem Lubelska i węzłem Gończyce, może tworzyć się korek na jezdni w kierunku Lublina. – W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. Na węźle Otwock około godziny 23 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego (pod S17). Z kolei około godziny 0:30 zator będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Kołbiel – zapowiadają urzędnicy.

Od godz. 1.45 do godz. 2.30 zaplanowano postój na węźle Lipówki, ruch pojazdów będzie zapewniony po jezdni zbiorczo-rozprowadzającej obsługującej również MOP Pilawa.

Na obwodnicy Garwolina ok. godz. 3:20 możliwy jest postój kolumny TBM, umożliwiający rozładowanie korka w rejonie węzła Garwolin Zachód. Około godziny 4:15 kolumna TBM umożliwi rozładowanie zatoru drogowego w rejonie węzła Górzno, a o godz. 5.30 dotrze do MOP Wola Korycka.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony