Partnerzy serwisu:

Tarnów. Na razie nie będzie nowego połączenia z A4

Elżbieta Pałys 08.01.2019

Tarnów. Na razie nie będzie nowego połączenia z A4
fot. Google Maps
Nie udało się wybrać wykonawcy dla budowy połączenia tarnowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej z węzłem Wierzchosławice na A4. Budżet inwestora i oferty wykonawców nie miały części wspólnej.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie unieważnił przetarg dotyczący tego przedsięwzięcia ważnego przede wszystkim dla Tarnowa. Chodziło o wykonanie łącznicy – drogi klasy G o długości 2,2 km. Częścią zamówienia była także budowa mostu na rzece Dunajec.Wyświetl większą mapę
Łącznica była planowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973, na terenie miejscowości Kępa Bogumiłowicka i Ostrów. Miała się zaczynać od ulicy Witosa na granicy Tarnowa i Wierzchosławic. W początkowym odcinku zaplanowano ją w przekroju 1x3, wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową po stronie południowej oraz ścieżką rowerową z dopuszczeniem ruchu pieszego po stronie północnej. Na moście zaplanowano dwa pasy ruchu ze ścieżką rowerową i możliwością ruchu pieszego. Docelowo droga miała się kończyć włączeniem do ronda na autostradzie A4.

Te plany na razie nie zostaną zrealizowane. Złożone w przetargu oferty znacznie przekroczyły budżet, jaki przewidział inwestor. Do najtańszej oferty zabrakło ok. 92 mln zł.

Przy budżecie na poziomie 114,823 mln zł, oferta z najniższą ceną, złożona przez Mostostal Warszawa, była warta 206,629 mln zł. Kolejne cztery propozycje zawierały się w przedziale od 213 do blisko 255 mln zł.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony