Partnerzy serwisu:

Tchórzewski: Wkrótce prace nad rynkiem mocy

Emilia Derewienko 15.06.2016

Tchórzewski: Wkrótce prace nad rynkiem mocy
fot. Anne Gosewehr, flickr
Prace nad ustawą o rynku mocy rozpoczną się po wakacjach – poinformował w rozmowie z dziennikarzami podczas Okrągłego Stołu Energetycznego minister energii, Krzysztof Tchórzewski. Wydarzenie było organizowane przez ZDG TOR.
Projekt rynku mocy będzie gotowy prawdopodobnie po wakacjach – przekazał minister energii, Krzysztof Tchórzewski, na spotkaniu prasowym podczas wydarzenia Okrągły Stół Energetyczny. Mechanizm rynku mocy to sposób na pobudzenie nowych inwestycji w elektrownie lub opóźnienie wyłączenia tych starych.

– Rozmawiamy o rynku mocy od dłuższego czasu. Temat ten pojawia się nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach europejskich. Problem ten jest stały, gdyż niska cena energii elektrycznej nie generuje możliwości nowych inwestycji – podkreślił Krzysztof Tchórzewski. Jednocześnie zapowiedział, że dopiero po zdefiniowaniu wstępnych założeń ustawy, zostanie ona udostępniona do wglądu Komisji Europejskiej.

Co miałoby znaleźć się w tym zapisie? – Przede wszystkim kwestia sposobu finansowania, jeśli mówimy o rynku mocy, inwestowania w źródła konwencjonalne. Problemy rynku mocy są związane z niestabilnością odnawialnych źródeł energii – powiedział minister Krzysztof Tchórzewski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony