Partner serwisu

Teksas wykorzystuje cyfrowe bliźniaki do modernizacji dróg

inf. pras. 27.07.2022

Teksas wykorzystuje cyfrowe bliźniaki do modernizacji dróg
fot. mat. pras.
Departament Transportu w Teksasie (TxDOT) – instytucja zarządzająca największym systemem dróg w Stanach Zjednoczonych (130 tys. km autostrad), przy modernizacji dróg i mostów korzysta z najnowszych technologii. Wszystkie nowe przedsięwzięcia realizuje przy użyciu oprogramowania OpenBridge firmy Bentley.
Celem TxDOT jest zapewnienie mobilności, stworzenie możliwości ekonomicznych oraz poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców stanu. W tym duchu 1 czerwca 2022 r. uruchomiono inicjatywę cyfrowej realizacji projektów mostowych, Bridge Digital Delivery, wykorzystując oprogramowanie OpenBridge firmy Bentley we wszystkich nowych przedsięwzięciach. Jest to część większego projektu cyfrowej realizacji, który obejmuje również drogi i autostrady.

Głównym założeniem TxDOT jest wykorzystanie modeli cyfrowych bliźniaków do składania ofert i tworzenia projektów budowlanych na podstawie modeli 3D opracowanych podczas procesu projektowania. TxDOT dostrzega przewagę tej innowacyjnej realizacji projektu nad tradycyjnymi metodami. Wykorzystanie inteligentnych modeli 3D umożliwia tworzenie lepszych projektów, zapewniając pełną realizację założeń projektowych i umożliwiając szybsze przeglądy wykonalności przy zminimalizowaniu liczby wprowadzanych zmian i wniosków o informacje.

– Chciałbym przekazać moje gratulacje i wyrazy uznania dla zespołów, które realizują wizję projektowania przy użyciu cyfrowych bliźniaków 3D w TxDOT – powiedział Jacob Tambunga, Director of Plan Development. – Tak ogromne inicjatywy wymagają nienagannej pracy zespołowej i pierwszorzędnych umiejętności, żeby osiągnąć pomyślne wyniki. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z firmą Bentley nad wprowadzeniem cyfrowej realizacji i cyfrowego bliźniaka do stanu Teksas.

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przywództwa, jakie TxDOT prezentuje w procesie realizacji cyfrowych bliźniaków. Myślę, że właśnie taki był zamysł naszego kierownictwa ds. rozwoju produktów w firmie Bentley, kiedy postanowiono zbudować nowe narzędzia do projektów transportowych. Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z TxDOT i innymi departamentami transportu dotyczącej wdrażania coraz większej liczby projektów za pomocą technologii cyfrowych bliźniaków – powiedział Gus Bergsma, Chief Revenue Officer w firmie Bentley.

Cyfrowa realizacja pomoże projektantom Departamentu Transportu w Teksasie tworzyć i przeglądać wiele alternatywnych scenariuszy projektowych, co umożliwi przeprowadzanie lepszych przeglądów wykonalności i zoptymalizuje koszty projektu.

Firma Bentley jest dumna ze współpracy z TxDOT i raz jeszcze składa wyrazy uznania obejmujące również liderów inicjatywy – Jacoba Tambunga i Courtney Holle, za odgrywanie wiodącej roli w dziedzinie cyfrowej realizacji mającej na celu poprawę i rozwój infrastruktury w stanie Teksas.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony