Partnerzy serwisu:

Termin zakończenia Trasy Łagiewnickiej oficjalnie przesunięty

Redakcja 23.03.2020

Termin zakończenia Trasy Łagiewnickiej oficjalnie przesunięty
fot. Trasa Łagiewnicka SA
Do 31 grudnia 2021 roku ma się zakończyć budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie. To rok dłużej niż planowano pierwotnie. Inwestor podpisał już aneks do umowy z wykonawcą.
Mowa o budowie Trasy Łagiewnickiej w Krakowie od skrzyżowania z ul. Grota – Roweckiego do skrzyżowania z ul. Beskidzką i z ul. Halszki wraz z budową odcinka linii tramwajowej.

Kontrakt na to zadanie został podpisany w marcu 2017 roku. Początkowo wykonawca – konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman – miał zakończyć prace do końca roku 2020. W marcu podpisano aneks, który wydłuża ten termin o kolejny rok.

O takim scenariuszu była mowa już wcześniej. Roszczenia terminowe wykonawcy, do których przychyliła się spółka Trasa Łagiewnicka, wiązały się m.in. z dłuższym oczekiwaniem na niektóre decyzje administracyjne oraz koniecznością uzyskania licznych odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych. Niektóre elementy będą realizowane w sposób odmienny niż przyjęto w PFU.

Trasa Łagiewnicka to jedna z najważniejszych inwestycji w Krakowie. W ramach tego zadania powstaje m.in. 3,5 km drogi, 2,3 km linii tramwajowej, 5 tuneli, których łączna długość to 2,1 km. W ramach kontraktu powstają także węzły drogowe, mosty, kładki, chodniki i drogi dla rowerów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony