Partner serwisu

Termin zakończenia Trasy Łagiewnickiej oficjalnie przesunięty

Redakcja 23.03.2020

Termin zakończenia Trasy Łagiewnickiej oficjalnie przesunięty
fot. Trasa Łagiewnicka SA
Do 31 grudnia 2021 roku ma się zakończyć budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie. To rok dłużej niż planowano pierwotnie. Inwestor podpisał już aneks do umowy z wykonawcą.
Mowa o budowie Trasy Łagiewnickiej w Krakowie od skrzyżowania z ul. Grota – Roweckiego do skrzyżowania z ul. Beskidzką i z ul. Halszki wraz z budową odcinka linii tramwajowej.

Kontrakt na to zadanie został podpisany w marcu 2017 roku. Początkowo wykonawca – konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman – miał zakończyć prace do końca roku 2020. W marcu podpisano aneks, który wydłuża ten termin o kolejny rok.

O takim scenariuszu była mowa już wcześniej. Roszczenia terminowe wykonawcy, do których przychyliła się spółka Trasa Łagiewnicka, wiązały się m.in. z dłuższym oczekiwaniem na niektóre decyzje administracyjne oraz koniecznością uzyskania licznych odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych. Niektóre elementy będą realizowane w sposób odmienny niż przyjęto w PFU.

Trasa Łagiewnicka to jedna z najważniejszych inwestycji w Krakowie. W ramach tego zadania powstaje m.in. 3,5 km drogi, 2,3 km linii tramwajowej, 5 tuneli, których łączna długość to 2,1 km. W ramach kontraktu powstają także węzły drogowe, mosty, kładki, chodniki i drogi dla rowerów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony