Partner serwisu

Tomaszów Maz.: Kolejny etap przebudowy DW-713. Powstaje nowe rondo

Kasper Fiszer 28.03.2022

Tomaszów Maz.: Kolejny etap przebudowy DW-713. Powstaje nowe rondo
fot. ZDW Łódź
W Tomaszowie Mazowieckim, na skrzyżowaniu Opoczyńskiej z Wąwalską i Gminną, powstaje właśnie nowe rondo. Powoduje to spore zmiany w organizacji ruchu. Budowa jest częścią dużej przebudowy DW-713 na terenie miasta prowadzonej przez łódzki ZDW. p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 120%; text-align: justify; orphans: 2; widows: 2 }p.western { font-family: "Liberation Serif", "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; so-language: pl-PL }p.cjk { font-family: "Noto Sans CJK SC Regular"; font-size: 12pt; so-language: zh-CN }p.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 12pt; so-language: hi-IN }a.cjk:link { so-language: zxx }a.ctl:link { so-language: zxx }
Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Trasa ta łączy aglomeracjęł łódzką z Tomaszowem i Opocznem, stanowiąc jedną z najważniejszych dróg zarządzanych przez samorząd regionalny. Ma ona jednak duże znaczenie także w ruchu wewnętrznym w Tomaszowie. Prace wkroczyły właśnie w kolejny etap, co wiąże się ze sporymi zmianami dla kierowców.

– Na ul. Radomskiej i Opoczyńskiej (w rejonie skrzyżowania z Wąwalską i Gminną) ruch odbywa się wahadłowo – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Jest on sterowany sygnalizacją świetlną. Zamknięte zostały też wloty wspomnianych ulic Wąwalskiej i Gminnej. W części relacji wprowadzone zostały objazdy.

Pewne ułatwienia są natomiast odczuwalne na ul. Radomskiej i Białobrzeskiej. Tam przywrócony został bowiem ruch samochodów przez plac budowy. Na innych ulicach objętych przebudową organizacja ruchu nie zmieniła się, co oznacza, że wciąż obowiązują objazdy dla niektórych kierunków.

Przebudowa obejmuje 4 km drogi wojewódzkiej od ronda Dmowskiego do granic miasta z wyłączeniem odcinka ul. Białobrzeskiej od Szewskiej do przejazdu kolejowego, który został zmodernizowany już wcześniej. Budowane są dwa nowe ronda, pojawić ma się też ok. 7,6 km nowych chodników. – Ruch zostanie upłynniony dzięki 14 zatokom autobusowym – zaznacza nasz rozmówca.

Wykonawcą jest firma PRDM z Piotrkowa Trybunalskiego, która za realizację kontraktu otrzyma ok. 31 mln zł. Kwota ta pozwoli m.in. na remont dwóch mostów – na Pilicy i na Niebieskich Źródłach. – Zakończenie prac planowane jest w październiku tego roku – zapowiada Marcin Nowicki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony