Partnerzy serwisu:

Torpol: Wzrost przychodów ze sprzedaży po trzech kwartałach 2019 roku

Magdalena Romanowska 25.11.2019

Torpol: Wzrost przychodów ze sprzedaży po trzech kwartałach 2019 roku
fot. Torpol
Spółka Torpol opublikowała wyniki finansowe z trzech kwartałów 2019 roku. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w tym okresie ponad 48 mln zł. W ciągu pierwszych 9 miesięcy roku spółka odnotowała prawie 8-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży.
Jak wynika z raportu opublikowanego przez Torpol, dynamika wzrostu kosztu własnego sprzedaży w roku 2019 rok do roku jest proporcjonalna do wzrostu przychodów netto ze sprzedaży. Oznacza to, że zysk brutto ze sprzedaży spółki wyniósł ponad 48 mln zł (wzrost o 6,35% rdr.).

Dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży w bieżącym roku (+7,98%) wynika z wejścia w kluczową fazę realizacji głównych kontraktów jednostki dominującej w ramach posiadanego portfela zamówień. Ponadto zdecydowana większość kontraktów pozyskanych w 2019 roku realizowana jest w systemie „buduj”, co pozwoliło przystąpić do realizacji prac niezwłocznie po zawarciu umów kontraktowych.

Suma kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu spółki wzrosła w okresie sprawozdawczym o 8,37% rdr. W efekcie zysk netto ze sprzedaży spółki wyniósł prawie 30 mln zł  w ciągu III kwartałów 2019 roku wobec 28,5 mln zł w ciągu III kwartałów 2018 roku.

Saldo pozostałej działalności operacyjnej spółki było dodatnie (1 tys. zł w badanym okresie sprawozdawczym wobec 342 tys. zł w analogicznym okresie roku 2018) i nie miało istotnego wpływu na podstawową działalność przedsiębiorstwa.

Torpol deklaruje, że jego sytuacja ekonomiczno-finansowa pozostaje stabilna, z dobrymi perspektywami na przyszłość. Nie ukrywa jednak, że w dalszym ciągu odczuwa presję spowodowaną rosnącymi cenami materiałów i kosztów ich transportu, a także rosnącymi wynagrodzeniami w sektorze budowlanym, choć w mniejszym stopniu niż w ciągu ostatnich 2 lat.

Pomimo trudnych okoliczności rynkowych oraz bardzo ostrożnego podejścia sektora bankowego i ubezpieczeniowego do branży budowlanej spółka zrealizowała najwyższą, bo wynoszącą ponad 1 mld złotych, wielkość sprzedaży.

Zostały również podjęte kroki w kierunku dywersyfikacji sprzedaży. Potwierdza to prawidłowo realizowany kontrakt na rzecz Grupy Tauron w Elektrowni Jaworzno III, jak również pozyskany po okresie sprawozdawczym kontrakt kolejowy na rzecz Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. Spółka aktywnie uczestniczy również w postępowaniach organizowanych przez PKP S.A. na rewitalizację dworców kolejowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony