Partner serwisu

Torpol z przychodami powyżej 1,6 mld zł w ubiegłym roku

inf. pras. 09.03.2020

Torpol z przychodami powyżej 1,6 mld zł w ubiegłym roku
fot. Torpol
To kolejny z rzędu rekordowy rok dla tej spółki. Według wstępnych wyników w 2019 roku grupa kapitałowa Torpol wypracowała ponad 1,6 mld zł skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży. EBITDA grupy przekroczyła 65 mln zł,a skonsolidowany zysk netto przekroczył 29 mln zł.
osiągnięciem jest istotne poprawienie pozycji gotówkowej i w konsekwencji ustabilizowanie płynności finansowej spółki. Grupa z sukcesem zdyskontowała skalę oraz wysokie tempo realizacji robót budowlanych, generując historycznie wysoką sprzedaż na poziomie ponad 1,6 mld zł.

– To dobry wynik, biorąc pod uwagę niezwykle trudne uwarunkowania rynkowe. Pokazaliśmy, że dzięki bardzo dobrej kadrze inżynieryjno-technicznej, sprawnemu i kompetentnemu obszarowi wsparcia prawno-finansowo-organizacyjnemu oraz posiadaniu potężnego, odpowiedniego zaplecza sprzętowego, potrafimy radzić sobie skutecznie na tym wymagającym rynku. Dlatego też jesteśmy przekonani, że obecny rok da nam jeszcze większą satysfakcję i wyniki niż miniony. Obecnie mamy zabezpieczone ok. 90 proc. podstawowych materiałów do realizacji naszego portfela zleceń oraz odpowiednie środki finansowe, które pozwalają nam na terminową, płynną i efektywną realizację posiadanych projektów – mówi Grzegorz Grabowski, prezes Torpol.

Średnia rentowność na sprzedaży brutto za ostatnie 12 miesięcy z posiadanego portfela zamówień w Grupie Torpol wyniosła 4,7%.

– Uzyskana marża brutto na sprzedaży, biorąc pod uwagę duży – bo ok. 80% – udział w przychodach 2019 roku kontraktów pozyskanych w latach 2016-2017, jest na zadowalającym poziomie. Struktura aktualnie posiadanego portfela zamówień o wartości 3,09 mld zł netto, w którym tyko ok. 15 % stanowią kontrakty pozyskane w 2017 roku wskazuje, że rentowność na wszystkich poziomach rachunku wyników w tym i następnych latach powinna się poprawić. Natomiast posiadany potencjał techniczny i kadrowy Grupy, stabilna pozycja finansowa pozwalają na dalszą aktywność w postępowaniach przetargowych i ubieganie się o kolejne zamówienia – wyjaśnia Grzegorz Grabowski.

Na poziomie jednostkowym Torpol wypracował w ubiegłym roku niemal 1,57 mld zł. przychodów ze sprzedaży, EBITDA jednostki wyniosła ponad 62,6 mln zł, natomiast zysk netto ukształtował się na poziomie ponad 27,7 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony