Partner serwisu

Toruń. 6 firm chętnych na nadzór nad budową mostu Piłsudskiego

Magdalena Romanowska 20.03.2020

Toruń. 6 firm chętnych na nadzór nad budową mostu Piłsudskiego
fot. UM Toruń
Wpłynęło 6 ofert w przetargu na nadzór na rozbudową mostu im. Piłsudskiego w Toruniu. Ceny wahają się od niespełna 500 tys. do 2 mln zł. Najtańszą ofertę złożyła oferta Optemconsult.
Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez UM Toruń, pomimo trudnego okresu na rynku usług, zainteresowanie przetargiem na zarządzanie i nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi, realizowanymi w ramach rozbudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego w Toruniu, okazało się olbrzymie.

W dniu 19 marca 2020 r. drogowcy otworzyli oferty. O kontrakt walczy aż 6 firm.

Najtańszą ofertę złożyła gdańska firma Optemconsult, która wyceniła swoje usługi na ok. 496 tys. zł. Najdroższa oferta została skalkulowana na 2.091.000,00 zł, a złożyła ją firma Czesław Prędota „Probud”.
Teraz oferty są badane pod kątem formalno-prawnym. Warto dodać, że na sfinansowanie zamówienia w budżecie było zarezerwowane 500 tys. zł.

Do zadań zespołu pełniącego nadzór będzie należało m.in. zachowanie najwyższych standardów, dopilnowanie zgodności z dokumentacją projektową i kontrola kosztów realizacji.
wyłoniona w drodze przetargu firma, będzie zarządzała procesem budowy oraz budową i rozbiórką mostu tymczasowego.

W przetargu na wybór wykonawcy remontu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Intop Warszawa i Euro-Darmal z Kamiennej Góry. Konsorcjum wykona tę usługę za 123 mln zł. Podpisanie umowy ma nastąpić w przyszłym tygodniu (23-29 marca).

Rozpoczęcie rozbudowy mostu Piłsudskiego planowane jest w II kwartale 2020 roku. W pierwszym etapie prac wyremontowana zostanie nawierzchnia mostu oraz zostaną wyczyszczone i pomalowane elementy, które znajdują się nad jezdnią. Rozpoczęcie tych prac poprzedzi ustawienie przeprawy tymczasowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony