Partnerzy serwisu:

Toruń myśli nad trzecim mostem drogowym. Zleca koncepcję

Przemysław Farsewicz 26.07.2019

Toruń myśli nad trzecim mostem drogowym. Zleca koncepcję
fot. torun.pl
Ostatnim dużym przedsięwzięciem mostowym w Toruniu była budowa przeprawy im. gen. Elżbiety Zawackiej. Obecnie coraz śmielej mówi się o budowie kolejnego obiektu przez Wisłę. Miasto właśnie zleca opracowanie koncepcji budowy mostu zachodniego.
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji budowy III mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi. Mowa o moście zachodnim, który powstać miałby na wysokości Szosy Okrężnej i węzła Nieszawka. Wykonawca ma opracować trzy elementy: studium korytarzowe, kartę informacyjną przedsięwzięcia oraz koncepcję mostu.

O nowej przeprawie mówił już w zeszłym roku prezydent Piotr Zaleski. – Zgodnie z planami zagospodarowania miasta są jeszcze w Toruniu dwie lokalizacje dla potrzeb budowy mostów przez Wisłę. Jedna z nich, nazywana popularnie „Waryńskiego”, jest w bliskim sąsiedztwie mostu kolejowego, a druga, „Zachodnia”, na przedłużeniu ul. Szosa Okrężna w kierunku Wisły. Ze względu na równomierność rozłożenia mostów w mieście, celową i właściwą w rozważaniach na najbliższy czas jest lokalizacja „Zachodnia” – twierdził włodarz.

Wiadomo, że perspektywa budowy obiektu jest na razie odległa. – Kilka lat a być może nawet za około 10 lat – wyjaśniał Zaleski. Jak tłumaczył wówczas, koncepcja będzie potrzebna, aby na trwałe zarezerwować tereny pod budowę nowego mostu.

Trasa zachodnia ma być połączona z węzłem Toruń Zachód (obecnie Nieszawka) na drodze ekspresowej S10 i drodze krajowej nr 15. Jej przebieg jest wpisany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i plany zagospodarowania przestrzennego. Będzie to przedłużenie Szosy Okrężnej w kierunku południowym, pomiędzy stacją paliw BP a terenami Fundacji Ducha. Szczegóły co do kształtu przeprawy i jej parametrów technicznych wskaże dopiero koncepcja.

Wykonawca będzie miał maksymalnie 15 miesięcy na sporządzenie dokumentów. Wybór ofert będzie odbywał się po analizie ceny (60 proc.), składu zespołu projektowego (30 proc.) i przygotowania opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy mostu zachodniego (10 proc.). Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 40 tys. zł. Składanie ofert trwa do 18 września 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony