Partnerzy serwisu:

Toruń. Wystartowała przebudowa jednej z głównych miejskich dróg

Przemysław Farsewicz 03.12.2019

Toruń. Wystartowała przebudowa jednej z głównych miejskich dróg
Fot. Google Maps
Toruń bierze się za przebudowę ul. Grudziądzkiej, jednej z ważniejszych arterii miasta. Roboty będą realizowane od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o długości około 700 m. Obecne skrzyżowania zastąpi duże rondo turbinowe.
Dwupasmowa ul. Grunwaldzka jest fragmentem drogi krajowej nr 91 z Częstochowy do Gdańska. Z arterii tej chętnie korzystają osoby mieszkające pod Toruniem i torunianie pracujący w strefie przemysłowej w Łysomicach. Stanowi także dojazd dla mieszkańców rozbudowującego się osiedla JAR.

 

Dlatego drogowcy chcą przebudować ul. Grudziądzką, by łatwiej było się do niej włączyć z innych dróg. Właśnie rusza przebudowa, którą poprzedzają zmiany w ruchu. Roboty będą realizowane od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o długości około 700 m. Inwestycja stanowi I etap przebudowy drogi krajowej nr 91 w ciągu ul. Grudziądzkiej, która docelowo będzie rozbudowana do granicy miasta.

– To bardzo ważna inwestycja na mapie komunikacyjnej naszego miasta. W ramach prac przebudujemy skrzyżowanie „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej. Obecnie są to dwa skrzyżowania, które zastąpi rondo turbinowe – wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Budowa ronda usprawni ruch ale również poprawi bezpieczeństwo. Ułatwi wjazd na DK nr 91 z ulic podporządkowanych. W ramach inwestycji zostaną połączone ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej, „nowej Polnej” i Fortecznej. Na odcinku od ul. Polnej do projektowanego ronda wyremontowane zostaną nawierzchnie ciągu pieszego i rowerowego. Poprawi się także komfort dojazdu do jednej z największych toruńskich nekropolii.

Wykonawca, w ramach prac poprzedzających inwestycję, wykonał przejazdy przez pas dzielący dwie jezdnie na ul. Grudziądzkiej. Ulica Grudziądzka na wysokości przejazdu kolejowego, na jezdni w kierunku północnym (Łysomic) została zawężona do jednego pasa ruchu. Auta pojadą jezdnią zachodnią ul. Grudziądzkiej. Połączenie pomiędzy jezdniami (ze wschodniej na zachodnią) poprowadzone będzie asfaltowymi przejazdami. Roboty potrwają do końca września 2020 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony