Partnerzy serwisu:

Trakcja i Unibep rozbudują DW-676 Białystok – Supraśl

Leonard Dolecki 21.06.2017

Trakcja i Unibep rozbudują DW-676 Białystok – Supraśl
fot. PZDW
Konsorcjum firm Trakcja PRKiI, Unibep, Budrex – Kobi, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów oraz AB Kauno Tiltai podpisało umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 676. Inwestycja dotyczy trasy z Białegostoku do miejscowości Supraśl. W ramach przedsięwzięcia powstanie również obejście Ogrodniczek oraz Krasnego.
Kontrakt podpisany między wykonawcą, a Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich opiewa na 99 mln zł netto. Przy wyborze oferty zamawiający kierował się takimi kryteriami jak cena (60%), doświadczenie kierownika budowy (20%) oraz okres gwarancji i rękojmi (20%).

Inwestycja nazywa się "Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 676 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Białystok – Supraśl wraz z obejściem m. Ogrodniczki i m. Krasne". Dotyczy ona blisko dziesięciokilometrowego odcinka.

Wyświetl większą mapę

Jak podaje wykonawca – rozpoczęcie inwestycji nastąpi jeszcze w II kwartale 2017 roku. Według planów nową drogą pojedziemy w IV kwartale 2018 roku.

Na całej trasie umocnione mają zostać pobocza. W ramach inwestycji powstaną nowe obiekty inżynierskie. Na pewnym odcinku poprowadzona zostanie także droga rowerowa.

Cała trasa jest istotna dla regionu. Można pojechać nią z Białegostoku na wschód do granicy polsko-białoruskiej w miejscowości Krynki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony