Partner serwisu

Trakcja zbuduje mur na granicy Litwy z Białorusią

Redakcja/inf. pras. 08.12.2021

Trakcja zbuduje mur na granicy Litwy z Białorusią
fot. Grupa Trakcja
Zarząd Spółki Trakcja S.A. poinformował o podpisaniu przez zależną od Emitenta litewską spółkę AB Kauno Tiltai dwóch umów dotyczących wykonania robót bariery fizycznej na terenie Republiki Litewskiej na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej z Białorusią.
Zawarte 29 listopada porozumienia dotyczą również wszelkich robót i usług dodatkowych, których konieczność ujawni się w trakcie realizacji umów, zgodnie z projektem budowlanym przygotowanym przez wykonawcę.

Przedmiotowe umowy przewidują wykonanie zapory na odcinkach o długości 100 i 70 km. Cała długość muru wyniesie prawie 400 km.  Łączna wartość netto zawartych umów wynosi 33 914 635,73 euro, co odpowiada 159 337 741,59 złotych. Kwota przypadająca dla AB Kauno Tiltai wyniesie 16 957 317,87 euro, co odpowiada 79 668 870,82 złotych. Prace będące przedmiotem umów mają zostać zrealizowane w ciągu dziewięciu miesięcy od daty ich wejścia w życie.

Spółka AB Kauno Tiltai z Grupy Trakcja rozpocznie wykonywanie zadania jeszcze w grudniu. Zakończenie prac przewidywane jest na wrzesień 2021 roku. Tak przynajmniej deklarują w oficjalnym komunikacie przedstawiciele litewskiego rządu.

Grupa Trakcja realizowała ostatnio modernizację stacji kolejowej Warszawa Główna. Ponadto odpowiada za realizację Szczecińskiej Kolei Aglomeracyjnej. Inwestycja na Pomorzu Zachodnim, obejmująca miasta Szczecin, Stargard, Goleniów i Police, jest zagrożona utratą dofinansowania z Unii Europejskiej ze względu na opóźnienia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony