Partner serwisu

Transport szczepionek. DHL Express: Wyzwaniem kraje o słabej infrastrukturze logistycznej

inf. pras. 15.01.2021

Transport szczepionek. DHL Express: Wyzwaniem kraje o słabej infrastrukturze logistycznej
fot. Eric Salard, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org
Operator logistyczny DHL Express wykonał już ponad 50 lotów, dostarczając szczepionki do 10 państw w Europie oraz do 7 krajów w Ameryce i Azji. Jak podkreśla operator, wyzwaniem jest nie tylko konieczność dystrybucji ponad 10 miliardów dawek, ale transport w regionach o mniej rozwiniętej infrastrukturze logistycznej, gdzie mieszka około 3 miliardy ludzi.
W okresie od świąt Bożego Narodzenia do 8 stycznia DHL Express, zrealizował ponad 50 lotów dostarczając szczepionki przeciw COVID-19 m.in. do Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Finlandii, Włoch, Litwy, Norwegii, Rumunii czy Szwecji. Część z nich, jak np. Włochy, Litwa, Norwegia i Rumunia, uzyskały już kolejne dostawy szczepionek. W walce z pandemią DHL Express wspiera nie tylko europejskie kraje.

Międzynarodowy przewoźnik dotarł również do Bahrajnu, Chile, Kostaryki, Izraela, Meksyku, Omanu i Singapuru.

Dysponując flotą ponad 260 wyspecjalizowanych samolotów (ponad 100 obsługujących Europę), rozbudowaną siecią partnerskich linii lotniczych oraz hub i gateway, obejmującą ponad 220 krajów i terytoriów (w tym 60 na Starym Kontynencie), firmy z grupy DHL są doskonale wyposażone i przygotowane do globalnej dostawy szczepionek przeciw COVID-19 zarówno w Europie, jak również na innych kontynentach.

– Po wielu miesiącach przygotowań cieszymy się, że z powodzeniem dystrybuujemy szczepionki. Jesteśmy dumni, że nasze doświadczenie przyczynia się do zwiększenia ich dostępności na całym świecie – mówi Travis Cobb, dyrektor ds. globalnej sieci operacji i lotnictwa w DHL Express. – Obecny kryzys pokazał, jak istotna jest międzynarodowa sieć logistyczna w kwestii wyposażenia społeczeństwa w środki ochrony osobistej oraz testy. Teraz stawiamy kolejny krok we wspólnej walce z koronawirusem. Nasze zespoły w 220 krajach i terytoriach na całym świecie w połączeniu z naszą globalną siecią, stanowiącą podstawę transgranicznej logistyki ekspresowej, są gotowe do dostarczenia każdego rodzaju środków w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie – dodaje T. Cobb.

9 tysięcy specjalistów 

Dzięki zaangażowaniu ponad 9 tysięcy specjalistów, tworzących społeczność odpowiedzialną za działania Life Science and Healthcare (LSH), wszystkie komponenty medycznego łańcucha są ze sobą ściśle połączone. Za skuteczność odpowiadają zarówno firmy farmaceutyczne, dostawcy urządzeń medycznych, organizacje badawcze, hurtownicy i dystrybutorzy, jak również szpitale i punkty opieki zdrowotnej. Jest to kluczowe dla skutecznej współpracy i zachowania efektywnego łańcucha dostaw.

W grupie DHL w realizacji usług dla sektora opieki zdrowotnej zaangażowanych jest ponad 150 farmaceutów, 20 oddziałów badań klinicznych, 100 certyfikowanych placówek, 160 magazynów spełniających wymogi Good Distribution Practice oraz 135 ekspresowych placówek medycznych.

Cel: 10 milionów szczepionek 

W skali świata, dostawcy usług logistycznych stoją przed wyzwaniem szybkiego stworzenia łańcucha dostaw medycznych. Ma on umożliwić dostarczenie szczepionek o niespotykanej dotąd liczbie. Wyzwaniem jest transport i logistyka ponad 10 miliardów dawek na całym świecie – również w regionach o mniej rozwiniętej infrastrukturze logistycznej, w których mieszka około 3 miliardy ludzi. Realizacja globalnego transportu w ciągu najbliższych dwóch lat, będzie wymagała od przewoźników palet o wielkości do 200 tys. ton i 15-metrowych skrzynek chłodniczych, a także 15 tys. lotów w różnych konfiguracjach łańcucha dostaw.

– Transport szczepionek do licznych placówek w wielu krajach na świecie w tym samym czasie jest dla nas nie lada wyzwaniem logistycznym. Jednak dzięki ogromnemu doświadczeniu, zaangażowaniu naszych pracowników, długim przygotowaniom i planowaniu oraz – przede wszystkim – efektywnej współpracy z naszymi partnerami z grupy Deutsche Post DHL, jesteśmy w stanie dostarczać przesyłki medyczne w skuteczny sposób do wszystkich regionów jednocześnie – komentuje Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska.

Biorąc pod uwagę, że normalne tempo zakłada, że proces tworzenia szczepionki zajmuje od 5 do nawet 20 lat, bezprecedensowym osiągnięciem można uznać wytworzenie preparatu dającego ochronę przed COVID-19 w ciągu zaledwie roku. Jako że przy tworzeniu szczepionki na koronawirusa skrócono niektóre z normalnych faz rozwojowych, możliwe jest, że część z wynalezionych preparatów będzie cechowała się zaostrzonymi kryteriami dotyczącymi temperatury przechowywania (aż do -80* st. C). Wymogi te mają zapewnić, iż szczepionki nie utracą swoich właściwości podczas magazynowania i transportu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony