Partnerzy serwisu:

Transprojekt Gdański ma przeprojektować S6

Elżbieta Pałys 15.04.2019

Transprojekt Gdański ma przeprojektować S6
fot. GDDKiA
GDDKiA w Szczecinie wybrała firmę, której oferta na przeprojektowanie tzw. sekcji 2 na obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6 jest najkorzystniejsza. To Transprojekt Gdański.
Wybrana oferta jest warta 5,17 mln zł. Jest jedną z siedmiu, które wpłynęły w tym przetargu i nie jest najtańszą spośród złożonych. O zwycięstwie zdecydowało doświadczenie zespołu projektowego.

Chodzi o fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6, na którym wystąpiły specyficzne problemy techniczne związane z podłożem. Na krótkim fragmencie obwodnicy stwierdzono występowanie drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem. Tego zjawiska nie wykazywała wykonana wcześniej dokumentacja. Zaplanowane technologie wzmacniania podłoża nie wystarczały, by rozwiązać ten problem. Żeby nie wstrzymywać budowy całej obwodnicy zdecydowano wyłączyć problematyczny fragment z całego kontraktu i przeprojektować go.

Zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie aktualizacja dokumentacji technicznej dla odcinka od km 6,4 do km 14,3 obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6.

Pierwotnie problem miał być rozwiązany przez wybór nowego wykonawcy w trybie zaprojektuj i wybuduj. Postępowanie zostało unieważnione ze względu na zbyt wysokie ceny, które zaproponowali wykonawcy. Zdecydowano więc, by podzielić przetarg na część projektową i wykonawczą. Po zaprojektowaniu trasy, wybrany zostanie wykonawca w trybie buduj – znając projekt, wykonawcy będą mogli dokładnie oszacować koszty.

Na przygotowanie projektu inwestor planuje przeznaczyć 10 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Pozostała część obwodnicy Koszalina i Sianowa ma być gotowa w tym roku.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony