Partnerzy serwisu:

Odcinek między węzłami Lubelska i Góraszka na S17 dopuszczony do ruchu [aktualizacja]

Magdalena Romanowska 30.06.2020

Odcinek między węzłami Lubelska i Góraszka na S17 dopuszczony do ruchu [aktualizacja]
fot. GDDKiA
Od 1 lipca kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Lublina w obrębie węzła Lubelska na przyszłej S17, zamiast korzystać z tymczasowego objazdu po łącznicach węzła, mogą wjechać na docelową betonową jezdnię w kierunku Lublina. Na razie będą mieli do dyspozycji jedną jezdnię, na której ruch będzie odbywać się w obu kierunkach. Zapewnione zostały tymczasowe zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych pomiędzy nimi z sygnalizacją świetlną.
W ramach robót drogowych układana jest podbudowa z kruszywa, prowadzone są roboty brukarskie. Na obiektach wykonywane są kapy chodnikowe, konstrukcja zabezpieczana jest antykorozyjnie, układana jest nawierzchnia na chodnikach. Ponadto budowane jest oświetlenie drogowe. Zaawansowanie prac sięga 73 proc. Termin zakończenia prac to marzec 2021 r., jest on wydłużony w stosunku do pierwotnego z powodu długotrwałej procedury postępowania administracyjnego związanego z uzyskaniem decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Na sąsiednim węźle Góraszka zostanie uruchomiony przejazd na ciągu głównym obydwiema jezdniami, a za węzłem ruch z powrotem zostanie przekierowany na jedną jezdnię. Taka zmiana zdecydowanie ułatwi przejazd gdyż kierowcy nie będą korzystali już z krętej dotychczasowej drogi objazdowej. Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu wykonawca przystąpi do rozbiórki ok. 300-metrowego odcinka starej DK17 i budowy nowej nawierzchni z betonu cementowego. Będzie mógł też dokończyć prace na łącznicach przez które przebiegał objazd.

Na pozostałych dwóch odcinkach S17 do węzła Lubelska do końca obwodnicy inwestycja jest zaawansowana w zakresie robót na poziomie ok. 82 proc. Codziennie na placu budowy pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych. W ostatnim czasie wykonawca kontynuował prace przy układaniu nawierzchni w ciągu trasy głównej, budowane są drogi dojazdowe i serwisowe. Trwają również roboty wykończeniowe przy obiektach inżynierskich, trwa budowa kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych. Montowane jest ogrodzenie, instalowane są bariery i ekrany akustyczne, a także oznakowanie pionowe i malowane są znaki poziome.

Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie budowanej drogi S17 na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony