Partnerzy serwisu:

Trójmiasto będzie miało ważną trasę. Są umowy

ep. 16.04.2021

Trójmiasto będzie miało ważną trasę. Są umowy
fot. GDDKiA
Budimex oraz Mirbud z Kobylarnią podpisały dziś umowy na projekt i budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Dwa odcinki będą miały łącznie ponad 39 km.
Zadaniem wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie zezwolenia na realizację a następnie budowa trasy w ciągu S6.

Każdy z wykonawców wybuduje drogę dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą pod trzeci pas.

Pierwszy z dwóch odcinków: Chwaszczyno – Żukowo liczy ok. 16,3 km. Kosztem ponad 715 mln zł wykona go Budimex. Na tym odcinku wybudowany będzie węzeł Miszewo oraz obwód utrzymania drogi. Dokończony ma zostać także węzeł Chwaszczyno, na połączeniu z budowaną obecnie Trasą Kaszubską.

Odcinek pomiędzy Żukowem i Gdańskiem Południe o długości ok. 16 km wykona konsorcjum Kobylarni i Mirbudu. W ramach tego odcinka powstanie także 7-kilometrowa obwodnica Żukowa. Wybudowane zostaną węzły Żukowo i Lublewo, a także rozbudowany zostanie węzeł Gdańsk Południe na połączeniu S6 i S7 Południowej Obwodnicy Gdańska. Mirbud z Kobylarnią wykonają też Miejsce Obsługi Podróżnych Widlino.

Planowana obwodnica Żukowa połączy się z drogą krajową nr 7 w miejscowości Przyjaźń i poprzez węzeł Żukowo zostanie doprowadzona do drogi krajowej nr 20 w miejscowości Glincz.

Ten kontrakt jest wart ok. 777 mln zł. Prace na każdym z odcinków potrwają 38 miesięcy. Finał spodziewany jest w II kwartale 2025 r.

– Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej to trasa, której budowa pozwoli na usprawnienie układu komunikacyjnego Trójmiasta i Pomorza Gdańskiego. Dzięki niej ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza tereny zurbanizowane i zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego – powiedział cytowany w komunikacie prasowym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Droga S6 połączy Szczecin z Gdańskiem. Na wszczęcie postępowania przetargowego czekają jeszcze odcinki od w województwie zachodniopomorskim. Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA zapowiada, że przetargi ruszą w III kwartale.
Cała trasa S6 ma być gotowa w 2025 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony