Partnerzy serwisu:

Trudno o wykonawcę dla badań powietrza przy tunelu POW

ep. 23.06.2021

Trudno o wykonawcę dla badań powietrza przy tunelu POW
fot. GDDKiA
GDDKiA chce zbadań jakość powietrza przy wylotach tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie, ale znalezienie wykonawcy okazuje się niełatwe. Rusza trzeci przetarg.
Pierwszy przetarg ruszył jeszcze pod koniec ub. roku. Niestety jedyny oferent nie spełnił warunków przetargu. Jak podał inwestor, Instytut Badan Stosowanych Politechniki Warszawskiej nie ma odpowiednich certyfikacji lub akredytacji, których wymaga Prawo ochrony środowiska. Przetarg trzeba było unieważnić.

Kolejny również nie zakończył się sukcesem – nie wpłynęła żadna oferta. Teraz trzecia próba.

Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, jego zadaniem będzie wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów i badań powietrza atmosferycznego zgodnie z Postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 20 października 2017 r. Zbierane będą m.in. dane z rejonu wyrzutni spalin zlokalizowanych przy obu wylotach z tunelu oraz z okolic portali. Celem jest sprawdzenie zawartości w powietrzu dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) i benzenu.

Badania będą prowadzone całodobowo przez 365 dni na wyrzutniach oraz przez minimum 70 dni pomiarowych w roku w rejonie portali.

Termin składania ofert wyznaczono na 26 lipca 2021 r.

Obecnie w tunelu trwają m.in. roboty instalacyjne związane z systemami bezpieczeństwa, w tym uruchamianie oświetlenia awaryjnego, montaż systemu przesyłu danych, czujek przeciwpożarowych, systemu odladzania. Kończą się także prace związane z odtworzeniem infrastruktury nad tunelem.

Prace maja się zakończyć jeszcze w czerwcu. Potem będą prowadzone odbiory. GDDKiA nie podaje na razie terminu, w którym do tunelu wjadą kierowcy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony